Jak często zmieniać żwirek i przysmaki dla kota?

Posiadanie zwierzaka wymaga stałej troski o niego. W przypadku kota będzie to między innymi dbanie o stan kuwety, a także przysmaków w miskach. Zwierzęta te nie tolerują bowiem nieczystości, a także nieświeżego jedzenia. Dlatego stworzyliśmy ten krótki poradnik, który pomoże wszystkim właścicielom kocich czworonogów lepiej o nie zadbać.

Utrzymanie kuwety w czystości

Koty w przeciwieństwie do psów bardzo chętnie korzystają z kuwety. Załatwianie potrzeb fizjologicznych łączy się bowiem u nich z potrzebą zakopania odchodów, do czego idealnie nadaje się pojemnik ze specjalnym żwirkiem. Jest on chłonny, przez co wszelkie nieprzyjemne zapachy natychmiast znikają, o co samo zwierze z resztą zadba, poprzez dokładne zakopanie fekaliów. Co jakiś czas powinniśmy jednak kupować nowy żwirek dla kota Sklep zoologiczny będzie idealnym miejscem, gdzie możemy takowy nabyć. Wymiana powinna nastąpić przynajmniej raz w tygodniu, nawet jeżeli bardzo regularnie usuwamy nagromadzone odchody z kuwety.

Tylko świeże jedzenie

Wszystkie kotowate mają doskonały węch, który jest w stanie wychwytywać nawet najmniejsze oznaki psucia się jedzenia. Dlatego lepiej dawać kotu do miski mniejsze porcje, mając pewność że wszystko zje. Jeżeli coś zostanie i zacznie się rozkładać, nasz czworonóg z pewnością nie dotknie już takiego pożywienia. Jeżeli nie chcemy mieć takich problemów, dobrze oprócz mięsa dawać naszemu pupilowi również suchą karmę. Doskonale nadadzą się tutaj przysmaki bezzbożowe, które większość kotów uwielbia.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 4 =