Podstawowe wielkości fizyczne wykorzystywane w elektronice

Każdy początkujący elektronik, hobbysta i domowy majsterkowicz powinien zapoznać się z podstawowymi wartościami fizycznymi. Są one niezbędne do opisywania zjawisk i procesów, które nas otaczają. Od czego warto zacząć i które z nich są szczególnie ważne?

Podstawowe wielkości elektryczne

Trudno rozpocząć przygodę z elektroniką bez znajomości wielkości elektrycznych. Do najważniejszych należą napięcie, natężenie i opór. Warto również studiować jednostki mocy, czyli waty, a także jednostki opisujące m.in. pojemność akumulatorów i ogniw. Zdecydowanie rzadziej mierzy się częstotliwość prądu, niemniej jednak warto poznać te jednostki (Hz).

Dokładne zrozumienie fundamentów zdecydowanie ułatwia i przede wszystkim przyspiesza dalszą naukę. Bez podstaw trudniej będzie zrozumieć bardziej skomplikowane kwestie. Wielkości elektryczne należy potraktować jako jeden dział, po przestudiowaniu którego można kontynuować dalszą naukę. Taka kolejność poznawania fizyki zawsze daje najlepsze rezultaty. O zaletach znajomości tej dziedziny można przeczytać też na physicsforelectronics.com.

O Strefa Wiedzy 926 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × cztery =