Co często zużywa się w pojazdach budowlanych i przemysłowych?

Na budowach oraz w zakładach przemysłowych często wykorzystuje się różnorodne pojazdy. Maszyny te wskutek codziennej i intensywnej eksploatacji są poddane wyjątkowo dużym obciążeniom, co sprawia, że często ulegają awariom. Dodajmy też, że ich poszczególne elementy i części w miarę upływu czasu zużywają się i wymagają wymiany na nowe. Mowa tutaj nie tylko o oponach do pojazdów przemysłowych i budowlanych, ale również podzespołach w postaci silnika czy układu elektrycznego. 

Zadbaj o regularne serwisowanie firmowych pojazdów i maszyn

W pojazdach używanych powszechnie w przemyśle, takich jak choćby koparki, wózki widłowe czy ładowarki, zużyciu ulegają przede wszystkim opony. Wynika to z faktu, że każdego dnia pracują one niemal od rana do wieczora na różnych nawierzchniach, często pokrytych gruzem lub innymi materiałami mogącymi uszkadzać ogumienie. Na szczęście opony do maszyn budowlanych i nie tylko można bez problemu zakupić w internecie, np. na https://profesjonalneopony.pl/pl/menu/budowlane-354.html, co dla właścicieli przedsiębiorstw stanowi ogromne ułatwienie. Dodajmy, że oprócz wspomnianych elementów awariom ulegają:

– jednostki napędowe, czyli silniki będące sercem wszelkich pojazdów (wyciek płynu, uszkodzenie tłoka albo turbiny, zatarcie łożyska itp.)

– układy chłodzenia – m.in. wentylatory i pompy wodne 

– układy elektryczne – najczęściej pod wpływem niskich temperatur oraz wilgoci (przewody, wtyczki itd.)

– karoserie – zazwyczaj wskutek korozji i uszkodzeń mechanicznych (zarysowania, wgniecenia, zadrapania)

– mechanizmy gąsienicowe – ulegają degradacji w wyniku dużych obciążeń dynamicznych, wyjątkowo trudnych warunków tribologicznych oraz negatywnego oddziaływania podłoża

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiem − dwa =