Co warto spakować dziecku w plecak do przedszkola?

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Co warto spakować dziecku w plecak do przedszkola?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plecak przedszkolaka to jak torebka mamy, czy teczka taty – dziecko chętnie pakuje tam przeróżne przedmioty. Zdecydowanie najważniejszą rzeczą dla malucha jest ukochana przytulanka. Pluszak osłodzi trudne chwile rozstania z rodzicem, złagodzi bolesny upadek, a także pomoże zasnąć podczas leżakowania – dlatego warto przed każdym porannym wyjściem upewnić się, że jest spakowany. Niezbędna jest także paczka chusteczek higienicznych oraz żel od mycia rąk. Dobrze spakować także butelka z wodą na ewentualne nagłe pragnienie małego człowieka.

A jeśli ubranko się zabrudzi?

Gdy pogoda na dworze jest zmienna, w przedszkolu zazwyczaj i tak jest bardzo ciepło, dlatego trzeba odpowiednio przygotować strój dla malca, by zawsze miał się w co przebrać. Niezależnie od tego, czy przedszkolak akurat wpadnie w kałużę i będzie cały mokry, czy pochlapie koszulkę wodą podczas mycia rąk lub zaleje sobie ubranko zupką, czysty strój na przebranie jest konieczny.

W plecaku powinny znaleźć się podpisane: bielizna na zmianę, bluzka z krótkim rękawem i cieplejsza z długim, spodenki oraz skarpetki. Wybierając zestaw ubrań dla dziewczynki, warto zamiast spodni spakować uniwersalne legginsy, które można założyć zarówno pod spódniczkę jaki i do samej bluzki. Dzieci powinny obejrzeć przygotowane przez rodziców stroje. Taka konsultacja jest niezbędna, by maluchy czuły się komfortowo, po ewentualnym przebraniu się – rozpoznały swoje ubranka i akceptowały je. Z tak przygotowanym plecakiem można śmiało wyruszyć do przedszkola.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są osuszacze powietrza i jaki jest ich sposób działania?
Czym są osuszacze powietrza i jaki jest ich sposób działania?
Osuszacze powietrza służą do usuwania wilgoci z powietrza. Ich działanie polega na wyłapywaniu pary wodnej z powietrza i gromadzeniu jej […]