Kawy Arabica – dlaczego przez wielu uznawane są za najlepsze

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Kawy Arabica – dlaczego przez wielu uznawane są za najlepsze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie poranka bez wypicia aromatycznej kawy. Zawarta w niej kofeina doskonale bowiem pobudza organizm, a także zwiększa koncentrację, co przydaje się w ciągu dnia. Od dawna najchętniej wybierana jest kawa Arabica (stanowi 70% światowej produkcji), ponieważ odznacza się niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Kupimy ją bez problemu m.in. w poszczególnym sklepie internetowym: https://mkfresh.pl/kawy.

Najwyższa jakość w dobrej cenie

Arabica to gatunek kawy uprawiany przede wszystkim w krajach Afryki oraz Ameryki Południowej – między zwrotnikiem koziorożca a zwrotnikiem raka. Ziarna charakteryzują się zielonkawym kolorem i podłużnym kształtem, a dodatkowo posiadają jasną, lekko falowaną bruzdę na samym środku. Zawierają wyraźnie mniej kofeiny od odmiany typu Robusta (1-1,7%), choć jest to w ogromnej mierze uzależnione od metody parzenia. Po przyrządzeniu omawiana kawa ma złożony, ale jednocześnie stosunkowo łagodny i kwaskowaty smak. Nie znajdziemy tutaj z pewnością nadmiernej goryczy, co dla większości osób jest niewątpliwą zaletą. Nierzadko w trakcie spożywania napoju da się wyczuć nutę czekoladową (ewentualnie czekoladowo-orzechową), która stanowi swoistą kropkę nad i. W przeciwieństwie do Robusty, Arabica nie drapie w gardle ani nie pozostawia po sobie ziemistości na języku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze szkieł kontaktowych?
Czym się kierować przy wyborze szkieł kontaktowych?
Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów, które są bardzo chętnie wybierane głównie ze względu na wygodę jaką zapewniają. Są one […]