Jakie skarpetki pasują do dżinsów?

Wybór skarpetek może się wydawać mało istotnym szczegółem. Jednakże są powody, dla których warto zwrócić uwagi na ten element naszej garderoby. Nie chodzi jedynie o kwestie mody, skarpetki mogą mieć wpływ na stan zdrowia naszych stóp. Dlatego warto poświęcić, chociaż odrobinę czasu dopasowywanie tego elementu odzieży.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania skarpetek?

Pierwszą kwestią jest ich długość. Ma ona wpływ na nasz komfort podczas ich noszenia. Długie skarpetki takie jak te oferowane na https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki-dlugie stanowią najpowszechniejszy rodzaj i sięgają za kostki. Zakłada się je w przypadku długich spodni, zarówno garniturowych jak ich zwyczajnych dżinsów. Dzięki nim nasza noga nie zostaje odkryta, nawet gdy nogawka odrobinę się podciągnie podczas siadania. Alternatywą są tak zwane stopki osłaniające jedynie naszą stopę. Jeżeli nosimy buty przed kostkę, to warto zdecydować się na takie skarpety. Istnieją również podkolanówki, które, jak sama nazwa wskazuje, sięgają aż do kolan. Maja one za zadanie imitować wygląd rajstop.

Równie ważna jest grubość materiału. Ma to znaczenie przede wszystkim w okresie letnim i zimowym. Najcieńsze są modele wykonane z nylonu lub lycry. Są one praktycznie niewyczuwalne i nadają się do ściśle dopasowanych butów. Grubszą alternatywą są te wykonane z bawełny. W takich skarpetkach nie grozi nam nadmierne pocenie się stopy. Co więcej, chodzenie w nich jest wyjątkowo przyjemne. Na zimę warto zainwestować w jeszcze grubsze ubranie. Szczególnie skuteczna w ogrzewaniu naszych stóp będzie wełna. Ewentualnie możemy zdecydować się na włókna syntetyczne lub mieszankę tych dwóch surowców.

Jakimi zasadami kierować się, aby właściwie dobrać skarpetki

W przypadku skarpetek czarnych najbardziej pasują one do ciemnych spodni. Często stanowią one jeden z elementów stroju oficjalnego, który zakładamy podczas uroczystości lub do pracy. Z innymi skarpetami sytuacja zależy od dwóch czynników — naszych spodni oraz butów. Dobierając swój strój, musimy mieć pewność, że wszystkie jego części do siebie pasują. W tym celu powinniśmy się kierować jedną z dwóch zasad doboru skarpetek. Wybieramy je odpowiednio do koloru spodni lub butów. W przypadku pierwszej opcji, ich barwa musi być taka sama lub odrobinę ciemniejsza. Podobnie mają się sprawy, jeżeli główną uwagę zwracamy na kolor butów. Wtedy musimy pamiętać, aby nasze skarpetki nie kontrastowały ze spodniami.

Większą swobodę mamy, gdy wybieramy strój mniej formalny, który będziemy nosić na co dzień. Wtedy możemy skusić się na ciekawsze kolory, które wpadną nam w oko. Wzory skarpetek mogą być kolejnym elementem wzbogacającym nasz wygląd. Przykładowo, wzór szkockiej kraty z tartanowym deseniem cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Oczywiście nie jest to jedyna dostępna opcja. Nieważne czy chodzi o prążki, czy też kropeczki, tego typu skarpetki będą dobrze się komponowały z każdymi dżinsami.

Jak właściwie zadbać o nasze stopy?

W tym celu istotne jest noszenie odpowiednich skarpetek we właściwych sytuacjach. Jeżeli szukamy modeli do używania na co dzień, to powinniśmy pokusić się o zakup skarpet wykonanych w 98% z bawełny oraz w 2% z elastyny. Dlaczego warto zwracać uwagę na proporcje materiałów? Taka kombinacja pozwala nam nacieszyć się licznymi zaletami bawełny i jednocześnie eliminuje związane z nią problemy. Nie musimy martwić się o ciągłe rozciąganie i kurczenie się materiału. Tym samym nie będą nam doskwierać dokuczliwe odciski. Ponieważ bawełna wchłania dużo wilgoci, niezbędna jest elastyna, która przyspieszy proces schnięcia.

Jeżeli planujemy aktywność fizyczną, na przykład pójście na siłownię, musimy założyć skarpety oddychające. W ten sposób skutecznie poradzimy sobie z nadmiarem wilgoci oraz zapewnimy naszym stopom wentylację. Nie ważne jak długo zamierzamy ćwiczyć, nie wystąpi problem odparzeń lub otarć. Włókna syntetyczne stanowią najlepszy wybór, jeżeli chodzi o takie sytuacje. Ewentualnie możemy zdecydować się na mieszankę takich włókien z wiecznie popularną bawełną. Jeżeli zostaną zachowane odpowiednie proporcje, możemy założyć takie skarpetki.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 2 =