Jak wygląda proces adopcji zwierzaka?

Szukając zwierzęcia, któremu możemy dać dom, bardzo często możemy natknąć się na ogłoszenia o oddaniu za darmo konkretnego pupila. Wiele osób chce też kupić psa czy kota z hodowli, ponieważ są to zwierzęta rasowe. Jednak warto wiedzieć, że nawet w schroniskach można spotkać zwierzęta rasowe z rodowodem, które z jakiegoś powodu szukają nowego domu. Wcale nie trzeba wydawać na nowego przyjaciela kilku tysięcy złotych, gdy w schronisku znajdziemy koty za darmo lub też za niewielką opłatą. Adopcja zwierzęcia ze schroniska wbrew pozorom nie jest skomplikowana i kosztowna. Każda pełnoletnia osoba może zaopiekować się kotem lub psem z takiego ośrodka. Co trzeba zrobić?

Na to musisz się przygotować

Jest mnóstwo ofert typu: psy oddam do adopcji. W schronisku najpierw odbywa się rozmowę z pracownikiem i wypełnia szybką ankietę. Pozwala to ocenić, jaki typ psa będzie do nas najlepiej pasował. Choćby ze względu na nasze warunki mieszkaniowe albo charakter samego zwierzęcia. Osoby z dziećmi czy starsze będą potrzebowały łagodnego czworonoga, z kolei osoby aktywne lub lubiące sport chętnie przygarną towarzysza, który z nimi będzie biegał. Z tego powodu ważne jest wypełnienie ankiety, aby faktycznie znaleźć przyjaciela, który będzie do nas pasował temperamentem. Gdy już znajdziemy psa lub kota, którego chcemy przygarnąć potrzebne jest podpisanie umowy adopcyjnej. Jeśli wynajmujemy mieszkanie potrzebne może być zaświadczenie od właściciela, że zgadza się na trzymanie czworonoga w domu. I to wszystko. Możemy zabrać już nowego pupila ze sobą.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =