Jak sprawdzić w jakiej kondycji jest nasze serce?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jak sprawdzić w jakiej kondycji jest nasze serce?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie układu krążenia w odpowiedniej kondycji jest kluczowe nie tylko dla zdrowia, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie. Warto więc dbać o swoje serce, co wiąże się między innymi z unikaniem stresu i regularną aktywnością fizyczną. Jak jednak sprawdzić, czy jest ono zdrowe?

Wizyta u specjalisty

Najprościej oczywiście umówić się do lekarza. Warto się badać nie tylko wtedy, gdy występują niepokojące objawy, ale także profilaktycznie. Pomoże to uniknąć poważnych problemów w przyszłości. Niezwykle interesująca oferta znajduje się na stronie internetowej http://kardiomania.pl. W klinice można wykonać:

  • rezonans magnetyczny,
  • koronarografię,
  • holter ciśnieniowy,
  • holter EKG,
  • echo serca,
  • próbę wysiłkową,
  • EKG spoczynkowe.

Dzięki tym badaniom da się precyzyjnie określić, czy serce wymaga leczenia. Są one wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń, cechujących się wyjątkową dokładnością. Staranna diagnostyka pozwoli wykryć nieprawidłowości już na bardzo wczesnym etapie, co pomoże zapobiec poważniejszym zmianom. Uspokoi także osoby, którym nic nie dolega, aczkolwiek mają pewne obawy związane z kondycją układu krążenia.

Co można zrobić samemu?

Niezwykle istotne jest wykonywanie regularnych pomiarów ciśnienia i tętna. Jeżeli zaczną one odbiegać od normy, warto skonsultować się ze specjalistą. Nadciśnienie tętnicze to współcześnie powszechnie występujące schorzenie, mogące prowadzić do poważnych konsekwencji. Przede wszystkim zwiększa ryzyko zawału i niewydolności serca oraz udaru mózgu. Trzeba je więc regulować odpowiednimi lekami. Nie zawsze towarzyszą mu niepokojące objawy, dlatego tak ważne jest częste używanie ciśnieniomierza.

Można również zakupić pulsoksymetr. Służy on do pomiaru saturacji, czyli wysycenia krwi tlenem. Nieprawidłowy wynik badania może niestety wskazywać na problemy z sercem lub układem oddechowym. Ważne jest, aby nabywać rzeczy, które są oznaczone jako sprzęt medyczny. Wyniki, jakie dają modne obecnie opaski oraz inteligentne zegarki mogą być niedokładne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kwestie należy mieć na względzie urządzając pokój dla dziecka?
Jakie kwestie należy mieć na względzie urządzając pokój dla dziecka?
Dziecięcy pokój to miejsce, które powinno służyć zabawie, wypoczynkowi oraz nauce. Oczywiście potrzeby każdej pociechy zmieniają się wraz z wiekiem. […]