Jak się pozbyć samochodu, niezdolnego do dalszej jazdy?

Technologie
strefa-wiedzy
Jak się pozbyć samochodu, niezdolnego do dalszej jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemal każdy kierowca, kupując samochód, myśli o tym, że po kilku lub kilkunastu latach go sprzeda, przez co odzyska choć niewielką część zainwestowanych pieniędzy. Czasem jednak los okazuje się przewrotny i musimy pozbyć się auta nie ze względu na nasze upodobania, lecz z powodu uszkodzenia pojazdu w wypadku. Jeśli naprawa samochodu okaże się nieopłacalna, powinniśmy rozważyć jego zezłomowanie np. korzystając z takiego przedstawiciela na rynku jak https://cargryf.pl/. To samo tyczy się aut, które po prostu są zbyt stare lub zaniedbane, by ktokolwiek chciał je kupić po zadowalającej nas cenie.

Dlaczego warto zezłomować samochody?

Przede wszystkim trzeba rozwiać mit, który często jest powtarzany wśród kierowców: to nieprawda, że złomowanie samochodu zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Wręcz przeciwnie – w zdecydowanej większości przypadków jest ono praktycznie bezpłatne! W rzeczywistości, kierowca zazwyczaj musi pokryć tylko koszt przewozu auta na lawecie do zakładu. Co więcej – właściciel pojazdu za jego zezłomowanie dostaje pieniądze! Powodem tego jest fakt, że zakłady złomujące pojazdy działają na zasadzie skupu, więc płacą swoim klientom za oddanie im samochodu. Ceny jednak są różne i zależą m.in. od stanu pojazdu, jego masy czy rodzaju wykorzystanych materiałów. Decydując się np. na złomowanie aut w Międzyzdrojach należy powiadomić wcześniej wydział komunikacji o zbyciu przez nas samochodu oraz wyrejestrować pojazd. Jeśli kierowca obawia się problemów natury formalnej, powinien skontaktować się z odpowiednim przedstawicielem skupu, w którym doświadczeni pracownicy dostarczą mu rzetelnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja w domu – jakie są jej zalety?
Klimatyzacja w domu – jakie są jej zalety?
Klimatyzacja to system, który wykorzystuje czynnik chłodniczy, sprężony i schłodzony do wysokiego ciśnienia. Ten czynnik chłodniczy jest następnie rozprowadzany rurami […]