Jak należy obchodzić się z klimatyzacją, zamontowaną w domu i w pracy?

Klimatyzacja to system wyjątkowo przydatny w każdym domu jednorodzinnym, biurze czy zakładzie przemysłowym. Skutecznie niweluje bowiem temperaturę i jednocześnie reguluje wilgotność powietrza w upalne dni. Przyczynia się tym samym do dobrego samopoczucia osób przebywających w danym obiekcie. Aby służyła bezawaryjnie przez wiele lat, musi być w odpowiedni sposób użytkowana oraz regularnie czyszczona z zabrudzeń.

Korzystanie z profesjonalnych preparatów to wymóg konieczny

Za najbardziej funkcjonalną uznawana jest powszechnie klimatyzacja typu split, w której kluczową rolę odgrywa jednostka wewnętrzna montowana na ścianie. Element ten powinien znajdować się około 20 centymetrów od sufitu – z dala od przeszkód mogących zaburzać swobodny przepływ czystego powietrza. Podczas ustawiania systemu trzeba pamiętać o tym, aby różnica pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu i na zewnątrz wynosiła maksymalnie 7 stopni Celsjusza. W przeciwnym razie wzrasta ryzyko przeziębienia organizmu, a nawet doznania szoku termicznego. Dbanie o klimatyzację polega również na systematycznym usuwaniu zanieczyszczeń i szkodliwych drobnoustrojów z filtrów, parownika, skraplacza czy kanałów dolotowych. Służą do tego celu specjalistyczne środki chemiczne dostępne choćby w niniejszym sklepie internetowym: https://airok.pl/pl/83-czyszczenie. Ogromne znaczenie ma ponadto okresowe poddawanie urządzenia kompleksowemu przeglądowi serwisowemu (minimum dwa razy w roku).

O Strefa Wiedzy 908 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − 9 =