Urządzenia do gabinetu weterynaryjnego

Gabinet weterynaryjny to miejsce, w którym leczone są różne zwierzęta – zazwyczaj psy oraz koty. Musi być ono koniecznie wyposażone w liczne urządzenia służące zarówno do wykonywania zabiegów, jak i przechowywania artykułów sanitarnych. Wymagane jest, aby wszystkie posiadały stosowne certyfikaty i atesty, bo to jedyna gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Niezbędnymi sprzętami są tutaj m.in. profesjonalne wagi weterynaryjne

Innowacyjne rozwiązania to norma

W każdym gabinecie weterynaryjnym powinien się znajdować przede wszystkim chirurgiczny stół zabiegowy, dopasowany pod względem rozmiaru i funkcjonalności do zakresu świadczonych usług. Oprócz tego nie obejdzie się bez lampy bakteriobójczej, stetoskopu, aparatury RTG (do zdjęć rentgenowskich), termometrów, wagi, sterylizatora na suche powietrze do dezynfekowania narzędzi (ewentualnie autoklawu), a także aparatu anestezjologicznego i sprzętu do dożylnego podawania leków. Poza tym trzeba koniecznie zadbać o posiadanie dobrej jakości pojemników na odpady (w tym organiczne) oraz pojemników do sterylnego przenoszenia mobilnych sprzętów.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × pięć =