Kosmetyki do różnych rodzajów włosów

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Kosmetyki do różnych rodzajów włosów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W zależności od typu włosa oraz rodzaju problemu warto sięgać po odpowiedni dla siebie kosmetyk do włosów. Nie istnieje kosmetyk uniwersalny, który sprawdzałby się w przypadku każdej osoby. Na szczęście na rynku kosmetycznych istnieje wiele specyfików, które mają do spełnienia różne zadania.

Dla włosów przetłuszczających się

Włosy przetłuszczające się to problem bardzo wielu osób. Często nawet pomimo codziennego mycia włosy wciąż wyglądają na tłuste i obciążone. W takich przypadkach najlepiej wybierać kosmetyki do włosów, które wymagają odświeżenia. Dobrze jeśli mają w swoim składzie wyciągi z ziół, które zmniejszają wydzielanie sebum przez skórę głowy. Jeśli boimy się, że nasze włosy mimo wszystko wciąż będą źle wyglądać to dobrze jest mieć przy sobie suchy szampon, który wchłonie nadmiar łoju i odświeży fryzurę.

Włosy kręcone

Właściciele i właścicielki włosów kręconych często skarżą się na nadmierne puszenie się czupryny. Wynika to z większej tendencji kręconego włosa do przesuszenia. Najlepszymi kosmetykami dla osób o włosach kręconych są więc wszelkie mocno nawilżające maski oraz odżywki. Pamiętajmy, że takich włosów raczej nie czesze się, gdy są suche.

Cienkie włosy

Włosy cienkie to zmora wielu osób, ale i z nimi można sobie poradzić. Pianki nadające objętości włosom powinny pomóc osiągnąć bujną fryzurę. Chcąc dodać objętości włosom warto zaopatrzyć się także w delikatne szampony, które nie będą zanadto obciążać włosów. Warto też użyć suszarki do włosów z zimnym nawiewem i suszyć je z pochyloną w dół głową. Obciążone włosy wyglądają na cięższe i częstą są przyklapnięte do głowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie elementy są konieczne do pracy w trudnych warunkach?
Jakie elementy są konieczne do pracy w trudnych warunkach?
Trudne warunki pracy – na zewnątrz podczas niskich temperatur lub w ciemności, albo na wysokości – wymagają szczególnych środków ostrożności. […]