Jak stosować olej lniany budwigowy

Od kilku lat panuje moda na zdrowy styl życia. Jego niezwykle istotnym elementem jest dieta, która powinna obejmować spożywanie produktów świeżych oraz pozbawionych konserwantów. Jednym z polecanych wyrobów jest olej lniany budwigowy, posiadający mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Można go przyjmować w postaci płynnej albo jako dodatek do rozmaitych potraw.

Gwarancja dłuższego życia

Olej budwigowy jest pozyskiwany w procesie mechanicznego tłoczenia nasion na zimno. Występuje on najczęściej w formie nierafinowanej, co oznacza, że nie jest oczyszczony z osadu i posiada wyższą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (nawet do 89%). Dzięki temu wykazuje znacznie lepsze działanie na ludzki organizm niż zwykły olej – m.in. skutecznie chroni go przed groźnymi chorobami nowotworowymi. Powinien być spożywany regularnie, najlepiej prosto z łyżeczki. Zaleca się dzienne dawkowanie na poziomie około 2-4 łyżek. Dodajmy, że omawiany produkt można też z powodzeniem dolewać do zup, sałatek i różnorodnych past. Ważnym zaleceniem jest jego przyjmowanie w obecności białka, bo daje to optymalne efekty zdrowotne.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


4 × 3 =