Jak cieszyć się czystym powietrzem podczas biegania?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jak cieszyć się czystym powietrzem podczas biegania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie w mieście to świetny wybór dla osób, które mimo braku czasu chcą udać się na codzienny trening. Niestety w chłodnym okresie roku jogging w terenie zabudowanym może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Wszystko przez duże zanieczyszczenia powietrza, które pojawia się jesienią i zimą. Intensywny wysiłek w takich warunkach może powodować gorsze samopoczucie, problemy z oddychaniem, duszności lub alergie. Schorzenia spowodowane smogiem mogą być przyczyną problemów zdrowotnych, a nawet zgonów.

Bezpieczne bieganie w mieście

W zanieczyszczonym powietrzu znajduje się wiele szkodliwych substancji. Jednymi z nich są pyły zawieszone, które mogą przenikać do układu krwionośnego poprzez pęcherzyki płucne. Aby się przed tym ochronić, warto stosować maski antysmogowe do biegania. Skutecznie blokują one szkodliwe pyły.

Podczas wysiłku na zewnątrz zapotrzebowanie na tlen znacznie się zwiększa. Bieganie w certyfikowanej masce umożliwia swobodne oddychanie, a także odprowadzanie pary wodnej i wilgoci z ust. Dzięki temu uprawianie sportu w mieście jest niezwykle wygodne, a przede wszystkim zdrowe. Filtry w maskach antysmogowych mogą wystarczyć na kilkadziesiąt godzin. To kilka tygodni treningów nawet w najgorszych warunkach. Dzięki możliwości wymiany poszczególnych elementów można mieć pewność, że maska wystarczy na długo. Bieganie to prosty i tani sport, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Mieszkając w mieście, warto jednak zabezpieczać się przed smogiem. Dzięki profesjonalnym akcesoriom codzienny trening będzie wydajny i bezpieczny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wynajmem prywatnego samolotu
Wszystko, co musisz wiedzieć przed wynajmem prywatnego samolotu
Wynajęcie prywatnego samolotu dla siebie bądź rodziny jest z pewnością niesamowitym przeżyciem. Takie loty pozwalają na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz […]