Jak zapewnić pracownikom skuteczną ochronę przed drganiami?

Zdrowie i medycyna
strefa-wiedzy
Jak zapewnić pracownikom skuteczną ochronę przed drganiami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy przedsiębiorca musi zapewnić swoim pracownikom nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne warunki pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy są oni narażeni na hałasy oraz mocne drgania. Konieczne jest wtedy podjęcie działań mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu tych czynników na pracę wykonywaną przez podwładnych.

Jak stworzyć komfortowe warunki pracy?

Drgania można podzielić na kilka rodzajów. Wstrząsy mechaniczne przekazywane są do ciała człowieka przez obszary, które mają bezpośredni kontakt z wibrującym obiektem. Drgania miejscowe działają bezpośrednio na organizm i przenoszone są bezpośrednio za pośrednictwem górnych kończyn.

Pracodawca zgodnie z przepisami BHP musi regularnie mierzyć poziom natężenia oraz rodzaj drgań, na jakie narażeni są pracownicy. Jeśli przekraczają one dopuszczalne normy konieczne jest wprowadzenie pewnych działań. Polegają one głównie na stosowaniu odpowiednich materiałów, elementów oraz układów izolujących oraz tłumiących drgania. Najczęściej są to amortyzacyjne siedziska, uchwyty oraz rękawice o właściwościach antywibracyjnych. Przedsiębiorca może także zlecić zaprojektowanie oraz wykonanie wibroizolacji maszyn firmie, która zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług. Ofertę jednej z nich można sprawdzić na stronie https://www.demar-pp.com.pl/oferta/wibroizolacja/. Właściwa ochrona przed drganiami jest istotna nie tylko pod kątem zdrowia oraz samopoczucia pracowników, ale ma także ogromny wpływ na funkcjonowanie maszyn. Nadmierne drgania są także niekorzystne dla konstrukcji budynków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto korzystać z wyjazdów last minute?
Czy warto korzystać z wyjazdów last minute?
Wyjazd na zagraniczne wakacje jest wymarzoną opcją wypoczynku dla większości z nas. Jednak nie zawsze nasz budżet pozwala nam na […]