Jakie suplementy diety mogą pomóc na dolegliwości skórne?

Problemy ze skórą pojawiają się nie tylko w wieku dorastania. Skarżą się na nie także osoby dojrzałe. Czasami nie są poważne i powoduje je niewłaściwa dieta lub higiena, lecz mogą też stanowić prawdziwą udrękę. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomogą uporać się albo przynajmniej znacząco ograniczyć wstydliwą dolegliwość.

Problemy z suchą skórą

Mogą być one związany z brakiem witamin w organizmie. Skóra problematyczna wymaga wówczas szczególnego traktowania. Zwykle można sobie poradzić, zmieniając dietę na bardziej odżywczą, ale przede wszystkim warto zastosować witaminy i minerały w tabletkach. Najważniejsze to A, E oraz te z grupy B. Pomagają one w regeneracji naskórka, poprawiają jego elastyczność i działają odmładzająco. Stanowią swego rodzaju eliksir na piękną cerę. Witaminy z grupy B dodatkowo posiadają silnie nawilżające właściwości, co jest szczególnie istotne przy tego typu przypadłości.

Na trądzik

Ta dolegliwość spędza sen z powiek zarówno nastolatkom, jak i dorosłym. Nowoczesnym rozwiązaniem jest colostrum inaczej nazywane siarą. W przypadku kosmetyków, czy suplementów stosowane jest to pochodzące od bydląt. Zawiera w swoim składzie mnóstwo substancji odżywczych, ale także takie substancje jak laktoferyna i lizozym, które właśnie mają zbawienny wpływ na skórę trądzikową. Mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i wzmacniają odporność. Suplementy diety zawierające colostrum możesz naleźć na przykład tutaj: https://genoscope.pl/colostrum. Poza pozytywnym wpływem na trądzik, działa także na drobne stany zapalne w łuszczycy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 + 17 =