Sposoby na duży obrzęk nogi – jak sobie z nim poradzić?

Okłady ciepło-zimno są chętnie stosowane na wiele codziennych dolegliwości. Mogą pomagać przy bólach, gorączce, stanach zapalnych czy urazach. Dlatego właśnie warto posiadać w swoim domu kilka kompresów żelowych. Akcesoria te świetnie utrzymują temperaturę. Ponadto są elastyczne, dzięki czemu dobrze przylegają do danej części ciała, np. kolana. Kompresów można używać bez obaw o swoje zdrowie, gdyż substancja, z jakiej zostały wykonane jest nietoksyczna.

Kiedy zastosować zimny okład?

Zalety krioterapii można wykorzystywać w wielu sytuacjach. Zimno szybko działa na zakończenia nerwowe, dzięki czemu uśmierza ból, np. głowy czy zęba. Kompres zastosowany na czoło lub kark zmniejszy gorączkę. Jest również pomocny w czasie upałów. Z użyciem okładów chłodzących można zmniejszyć obrzęk spowodowany uderzeniem, np. na nodze. Zimny kompres nie tylko łagodzi ból, ale również zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Dzięki temu obrzęk może się wyraźnie zmniejszyć, ponieważ w opuchniętym miejscu spowalnia przepływ krwi. Krioterapia nie może być jednak stosowana zbyt długo – prowadzi wówczas do niebezpiecznych odmrożeń. Okładu należy używać przez 20 minut. Po tym czasie warto zrobić około półgodzinną przerwę. Zalety schłodzonych kompresów można wykorzystywać przy kontuzjach, stłuczeniach czy oparzeniach. Świetnie sprawdzą się chociażby w czasie niewielkich wypadków w domu. Szybkie zastosowanie okładu przynosi ulgę w bólu oraz zmniejsza pojawiający się obrzęk. W przypadku groźniejszych urazów kompres może być stosowany do przyjazdu pogotowia.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × trzy =