Typy głośników i ich wszechstronne zastosowanie w miejscach publicznych

Technologie
strefa-wiedzy
Typy głośników  i ich wszechstronne zastosowanie w miejscach publicznych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Głośniki to jeden z kluczowych elementów kolumn głośnikowych. W związku z tym ich wybór powinien być przemyślany i dopasowany do potrzeb, jak i specyfiki wnętrza. Istnieje szeroki ich wybór, podobnie jak wiele klasyfikacji. Jedna z nich dzieli głośniki ze względu na pasmo przenoszenia. W związku z tym wyróżniamy następujące typy: wysokotonowe, średniotonowe, szerokopasmowe, koaksjalne, niskośredniotonowe, niskotonowe oraz subniskotonowe.

Duży zasięg, czyli głośniki, które słychać z daleka

W miejscach publicznych najlepiej sprawdzą się głośniki sufitowe, choć zastosowanie mają również kierunkowy projektor dźwięku czy głośnik tubowy okrągły. Każdy z nich przeznaczony jest do systemów DSO, dzięki czemu doskonale wzmacnia i rozprzestrzenia dźwięk. Najpopularniejszym z nich jest właśnie głośnik sufitowy, który instalowany jest w sufitach podwieszanych, nie wpływając w ten sposób na wystrój pomieszczenia. Wcześniej jednak należy sprawdzić, czy głębokość sufitu pozwala na montaż. Głośniki sufitowe mogą różnić się między sobą mocą, efektywnością, pasmem przenoszenia i kształtem. Jeśli jesteśmy zainteresowani właśnie ich zakupem, powinniśmy pod tym względem zapoznać się z ofertą przedstawioną pod adresem https://ivolta.pl/sufitowe/116/produkty/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym kierować się w wyborze komputerów do firmy?
Czym kierować się w wyborze komputerów do firmy?
Podstawowe kryteria wyboru firmowych komputerów Jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez większość firm jest komputer. W związku z tym, że […]