Gramatura i rozmiar worka – jak wybrać te odpowiednie?

Worki foliowe różnią się od siebie przeróżnymi parametrami. Podstawowymi są oczywiście wielkość, materiał, z którego zostały wykonane i gramatura zastosowanego surowca. Oferta różni się też znacząco od przeznaczenia, wie o tym każdy, kto kiedykolwiek kupował worki na śmieci w dużym supermarkecie. Znajdziemy nie tylko te klasyczne, czarne, ale również te przeznaczone do segregacji, odpowiednio wzmocnione na szkło, papierowe na odpady biodegradowalne czy nawet takie niecodzienne rozwiązania jak worki zapachowe. 

Worki do zadań specjalnych

Zdecydowanie najważniejszymi cechami użytkowymi worka są jego pojemność oraz gramatura. O ile ten pierwszy jest zrozumiały, o tyle ten drugi potrafi przysporzyć już problemów. Gramatura, czyli inaczej grubość materiału, z którego został wykonany dany produkt, jest zdecydowanie najważniejszym parametrem. To właśnie ta grubość decyduje o tym, do czego przeznaczony jest konkretny model. W ofercie przedsiębiorstw znajdziemy  wytrzymałe worki polipropylenowe o gramaturach 28, 46 lub 47 g.

W praktyce liczby te oznaczają one przystosowanie produktu do wszystkich niecodziennych potrzeb. Sprawdzą się jako worki na piasek używane przy budowach tam przeciwpowodziowych czy w transporcie gruzu i innych, ciężkich odpadów budowlanych. Przykładowe można znaleźć na https://mocneworki.pl/home/worki-na-piasek. Są one także z powodzeniem wykorzystywane w rolnictwie, jako wygodne zastąpienie swoich materiałowych odpowiedników i skrzyń przy transporcie zbóż, pasz czy nawozów. Odpowiednio mocny worek znajdzie także zastosowanie w każdym przydomowym warsztacie.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 3 =