W jakich sytuacjach następuje postępowanie egzekucyjne?

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
W jakich sytuacjach następuje postępowanie egzekucyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Egzekucja komornicza to ostateczność w postępowaniu mającym na celu odzyskanie środków finansowych należnych wierzycielowi. Zazwyczaj egzekutor robi wszystko, by do takiej właśnie ostateczności nie doszło, zależy to jednak od dłużnika, jego możliwości oraz dobrej woli. Jeśli człowiek mający dług go nie spłaca i nie przejawia chęci dogadania się, jego majątek zostaje wystawiony na licytację, w której może wziąć udział niemalże każdy. Warto tu zaznaczyć, że dłużnik w razie licytacji ma prawo pierwokupu, z którego  zazwyczaj nie korzysta z oczywistych względów. 

Licytacje, jako sposób na pozyskanie tanich nieruchomości

Egzekucja komornicza może dotyczyć różnych dóbr. W razie małych kwot są to urządzenia elektroniczne oraz wartościowe akcesoria znajdujące się w miejscu zamieszkania dłużnika. Nierzadko dochodzi także do zlicytowania nieruchomości strony sporu. Jest to przykra sytuacja dla człowieka tracącego dorobek życia, ale z drugiej zaś strony to świetna okazja do innych do zakupu mieszkania, domu lub działki za część wartości rynkowej. Na stronie Krajowej Rady Komorniczej znajdziemy cały spis miejsc oraz terminów, w których odbędą się licytacje komornicze Tarnobrzeg o takich wydarzeniach informuje także na lokalnej witrynie Izby Komorniczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przejazdy do Niemiec
Przejazdy do Niemiec
Przejazdy z Polski do Niemiec są ostatnimi czasy bardzo popularne. Konieczność przejazdu do naszych zachodnich sąsiadów wynika nie tylko z […]