Sytuacje w których warto ubiegać się o odszkodowanie

Czasami każdego z nas spotykają sytuacje, w których dochodzi do wypadku, szkody i uszkodzenia naszego mienia. Warto wtedy ubiegać się o odszkodowanie, które pokryje wszystkie straty. By jednak móc to zrobić, musimy znać kwotę, o jaką możemy się starać. Ktoś musi oszacować wielkość naszych strat.

W jakich sytuacjach korzystamy z pomoc rzeczoznawcy?

Najczęściej ubiegamy się o odszkodowanie, kiedy dochodzi do zniszczenia mieszkania np. w wyniku zalania. Rzeczoznawca może dokładnie ocenić jakie elementy uległy zniszczeniu, co wymaga naprawy, a co nie nadaje się do użytku. Oszacuje także konkretną cenę remontu, uwzględniając zakup materiałów oraz koszty robocizny. Co ciekawe, w przypadku niezbyt dużego zalania istnieje możliwość zdalnej oceny strat. Specjalista dokonuje ekspertyzy na podstawie nadesłanych zdjęć. Inna częsta sytuacja, w której niezbędna jest pomoc rzeczoznawcy to kolizja lub wypadek drogowy. I w tym przypadku możliwy jest kosztorys naprawy samochodu online. Dodatkowo specjalista może ocenić koszty naprawy pojazdu za granicą lub dokonać wyceny pojazdu dla Urzędu Celnego. Korzystanie z pomocy niezależnego rzeczoznawcy jest szczególnie pomocne w sytuacji, kiedy szkody nie obejmuje ubezpieczenie i musimy swoich praw dochodzić przed sądem.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


3 + 11 =