Sytuacje w których warto ubiegać się o odszkodowanie

Biznes i finanse
strefa-wiedzy
Sytuacje w których warto ubiegać się o odszkodowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami każdego z nas spotykają sytuacje, w których dochodzi do wypadku, szkody i uszkodzenia naszego mienia. Warto wtedy ubiegać się o odszkodowanie, które pokryje wszystkie straty. By jednak móc to zrobić, musimy znać kwotę, o jaką możemy się starać. Ktoś musi oszacować wielkość naszych strat.

W jakich sytuacjach korzystamy z pomoc rzeczoznawcy?

Najczęściej ubiegamy się o odszkodowanie, kiedy dochodzi do zniszczenia mieszkania np. w wyniku zalania. Rzeczoznawca może dokładnie ocenić jakie elementy uległy zniszczeniu, co wymaga naprawy, a co nie nadaje się do użytku. Oszacuje także konkretną cenę remontu, uwzględniając zakup materiałów oraz koszty robocizny. Co ciekawe, w przypadku niezbyt dużego zalania istnieje możliwość zdalnej oceny strat. Specjalista dokonuje ekspertyzy na podstawie nadesłanych zdjęć. Inna częsta sytuacja, w której niezbędna jest pomoc rzeczoznawcy to kolizja lub wypadek drogowy. I w tym przypadku możliwy jest kosztorys naprawy samochodu online. Dodatkowo specjalista może ocenić koszty naprawy pojazdu za granicą lub dokonać wyceny pojazdu dla Urzędu Celnego. Korzystanie z pomocy niezależnego rzeczoznawcy jest szczególnie pomocne w sytuacji, kiedy szkody nie obejmuje ubezpieczenie i musimy swoich praw dochodzić przed sądem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zabezpieczenie auta przed korozją
Zabezpieczenie auta przed korozją
Korozja to zmora właścicieli samochodów. Pojawiająca się na naszym aucie rdza nie tylko psuje jego wygląd, ale także po pewnym […]