Przygotowanie auta do rodzinnej podróży

Wybierając się rodzinną podróż samochodem, trzeba wcześniej skontrolować stan techniczny auta. W pierwszej kolejności zalecane jest sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych. Właściciel auta powinien za pomocą bagnetu zweryfikować poziom oleju w silniku, a następnie przyjrzeć się miarkom umieszczonym na zbiorniczkach z płynem hamulcowym oraz chłodniczym. Warto również pamiętać o uzupełnieniu płynu do spryskiwaczy przedniej szyby. Przed wyjazdem kierowca powinien także skontrolować stan ogumienia i sprawdzić ciśnienie w kołach. Jeżeli w kołach znajduje się miejsce na dekielki do felg, należy je dokupić i nakręcić. Ten niewielki plastikowy element znajdujący się w centralnej części felgi pełni nie tylko funkcję dekoracyjną. Jego zadaniem jest także ochrona piasty przed brudem.

Dodatkowe wyposażenie auta

Planując rodzinną podróż samochodem, warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu samochodu. Jeżeli bagażnik auta jest zbyt mały, aby pomieścić wszystkie bagaże, należy zainwestować w relingi dachowe, do których można zamocować dodatkowy bagażnik dachowy. Relingi wykorzystywane mogą być także to przewozu rowerów. Wadą takiego rozwiązania jest to, że rowery umieszczone na dachu samochodu podczas jazdy generują duże opory powietrza, co przyczynia się większego zużycia paliwa. Rozwiązaniem tego problemu jest praktyczny bagażnik rowerowy mocowany do haka z tyłu pojazdu. Przed wyruszeniem w drogę należy sprawdzić, czy w samochodzie znajduje się gaśnica, apteczka oraz trójkąt ostrzegawczy. Coraz więcej kierowców decyduje się na wykupienie ubezpieczenia asisstance, dzięki któremu można uzyskać pomoc w sytuacji, gdy auto ulegnie awarii na drodze.

 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + 15 =