Jak ozdobić swój balkon? – poradnik

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak ozdobić swój balkon? – poradnik
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Balkon to świetne miejsce do uprawy roślin, nawet jeśli nie masz zbyt wiele miejsca. Możesz sadzić zioła, warzywa, a nawet kwiaty. Jeśli masz mieszkanie lub condo z małym balkonem, możesz być ograniczony do ogrodnictwa kontenerowego. Ogrody kontenerowe są łatwe w pielęgnacji i mogą być przenoszone do wewnątrz podczas zimnych miesięcy. Oto kilka innych wskazówek, jak udekorować swój balkon:

Utrzymuj rzeczy proste

Nie przeciążaj swojego balkonu zbyt dużą ilością kwiatów. Zamiast tego wybierz jeden rodzaj rośliny, która ma wiele opcji kolorystycznych i będziesz ustawiony na sezon. Z czasem możesz dodać więcej roślin, ale na razie zachowaj prostotę.

Wybierz pojemniki, które pasują do wystroju Twojego domu

Jeśli na balkonie masz ceglane chodniki, rozważ użycie pojemników również wykonanych z cegły! A jeśli Twój dom jest pomalowany na biało z czarnymi okiennicami, spróbuj użyć czarnych doniczek z białymi kwiatami w środku! Możliwości są nieskończone, jeśli chodzi o mieszanie kolorów na balkonach, ale pamiętaj: jeśli zamierzasz uzyskać całkowicie biały wygląd, nie pozwól, aby inne kolory wyróżniały się zbytnio.

Używaj doniczek o różnych kształtach i rozmiarach

Donice są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc wykorzystaj je na swoją korzyść! Możesz użyć kwadratowych lub okrągłych doniczek – cokolwiek najbardziej pasuje do Twojego stylu lub potrzeb. Doniczki kwadratowe są świetne dla małych przestrzeni, podczas gdy okrągłe donice są idealne, jeśli chcesz stworzyć bardziej naturalny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ubranka, które musi mieć każdy niemowlak
Ubranka, które musi mieć każdy niemowlak
Okres przygotowań do narodzin naszego dziecka to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Warto wcześniej zaplanować zakup odzieży, […]