Jakim obróbkom poddaje się metale?

Technologie
strefa-wiedzy
Jakim obróbkom poddaje się metale?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Metale to materiały, z których wykonuje się różnorodne przedmioty, narzędzia oraz maszyny. W tym celu poddaje się je odpowiedniej obróbce, polegającej na zmianie kształtu, rozmiaru albo właściwości fizycznych i chemicznych. Najczęściej jednak mamy do czynienia z obróbką typowo mechaniczną, obejmującą m.in. toczenie, frezowanie, wiercenie, dłutowanie i szlifowanie. Z ofertą profesjonalnych usług w tym zakresie można zapoznać się na http://www.rem-ski.pl/.

Wybór metody zależy od pożądanego efektu 

Najczęściej stosowanym rodzajem obróbki metali jest toczenie za pomocą urządzenia zwanego tokarką. W procesie tym dany obiekt wykonuje zawsze ruch obrotowy, natomiast specjalny nóż tokarski – ruch liniowy. Z kolei frezowanie polega na kształtowaniu powierzchni wybranego przedmiotu z wykorzystaniem wieloostrzowej frezarki (ruch posuwowy). Oprócz tego wśród metod mechanicznych wyróżniamy szlifowanie, wiercenie (wykonywanie otworów z użyciem wiertła), kucie, ciągnienie oraz gięcie. Dodajmy, że metale mogą być też poddane obróbce cieplnej (wyżarzanie, hartowanie, przesycanie itp.) i chemicznej (nakrzemowywanie, nasiarczanie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nerwice, lęki, stany depresyjne – jak je pokonać?
Nerwice, lęki, stany depresyjne – jak je pokonać?
Niepokój, stan permanentnego przygnębienia i smutku, napięcie nerwowe to stany emocjonalne, które niekorzystnie wpływają na jakość życia. Szczególnie, jeśli dołączą […]