Jak obniżyć rachunki za energię, czyli inteligentne zarządzanie ogrzewaniem i oświetleniem

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Jak obniżyć rachunki za energię, czyli inteligentne zarządzanie ogrzewaniem i oświetleniem
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Opłaty za energię stanowią nieodłączny element wydatków domowych. Trudno ich uniknąć, jednak można je zdecydowanie obniżyć dzięki inteligentnym urządzeniom Smart Home. Dzięki nim, już od pierwszego miesiąca opłaty za energię są zredukowane nawet o kilkadziesiąt procent. W perspektywie kilku lat można w ten sposób zaoszczędzić znaczną kwotę.

Oszczędzanie w praktyce

Dzięki inteligentnym urządzeniom, temperatura w domu może automatycznie obniżać się w przypadku, gdy nie ma domowników. Ponadto dzięki czujnikom zamontowanym w oknach, klimatyzacja będzie automatycznie wyłączać się, gdy domownicy chcą przewietrzyć wnętrza. Nie trzeba już pamiętać o wyłączeniu wszystkich urządzeń elektrycznych i oświetlenia. Z poziomu aplikacji użytkownicy mogą zdalnie wyłączyć wszystkie sprzęty w obrębie systemu. Urządzenia Smart Home umożliwiają także indywidualną regulację natężenia oświetlenia, dzięki czemu każdy domownik może dostosować je do aktualnych potrzeb. Na worldofsmarthouses.com można znaleźć wiele przydatnych porad w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich miastach prężnie rozwija się rynek nieruchomości?
W jakich miastach prężnie rozwija się rynek nieruchomości?
Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo prężnie, a deweloperzy w ostatnich latach z roku na rok notują rekordy sprzedaży. […]