Jak najłatwiej zaopatrzyć się w wodę dla pracowników biura?

Technologie
strefa-wiedzy
Jak najłatwiej zaopatrzyć się w wodę dla pracowników biura?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W pracy spędzamy zazwyczaj około ośmiu godzin dziennie. Przez ten czas nierzadko spożywamy jakiś posiłek, a także zaspokajamy niedobór płynów. W przypadku pracowników biurowych, nie mają oni zbyt dużych możliwości wychodzenia na zewnątrz. Jeśli się w biurowcu nie ma sklepiku, gdzie można nabyć choćby wodę mineralną, może się okazać że zapasy przyniesione ze sobą z domu nie wystarczą na cały dzień pracy. Tak jest zwłaszcza latem, gdy temperatura znacznie się podnosi. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na picie wody z kranu? Okazuje się, że niekoniecznie.

Świeża woda na miejscu

Powyższy problem koniecznie musi zostać rozwiązany, ponieważ niedobór wody spowoduje u pracowników szybkie zmęczenie oraz irytację. Brak komfortu nie będzie sprzyjał wydajnej pracy i dobremu samopoczuciu. Stąd konieczność stworzenia swobodnego dostępu do źródła świeżej wody w inny sposób. Nie może to być oczywiście rozwiązane na zasadzie czerpania jej wprost z wodociągu, poprzez otwarcie kurka przy umywalce. Takie rozwiązanie można wykorzystać w sytuacji absolutnie awaryjnej, w normalnych warunkach dla wielu osób byłoby to wręcz niehumanitarne traktowanie w miejscu pracy.

Powszechnie stosowanym w biurach rozwiązaniem problemów z pragnieniem stał się więc automat do wody. Na pewno znamy go dobrze – jest to niewielki stojak, wykonany z białego plastiku, z umieszczoną u góry dużą butlą z wodą. W dolnej części mamy kubki oraz najczęściej dwa kraniki czerpalne. Jeden z nich podaje nam wodę bezpośrednio z butli, drugi natomiast umożliwia napicie się cieczy dodatkowo schłodzonej. W dolnej części stojaka zainstalowany jest układ, który obniża temperaturę do około 10 stopni Celsjusza. Jest to doskonałe rozwiązanie na upalne lato, gdy pracownicy chcą zażyć trochę ochłody.

Zapas zawsze pod ręką

Woda zamawiana jest z zewnętrznego źródła i przywożona w dużych bukłakach, które obsługa biurowca składuje w pomieszczeniach magazynowych. Zbiorniki te są wykonane w taki sposób, by można było zainstalować je w bezpośrednio w automatach. Gdy ciecz w jednym się skończy, pracownik w kilka sekund dokonuje wymiany, poprzez usunięcie pustego i włożenie pełnego bukłaka. Woda taka, w przeciwieństwie do tej w instalacji wodociągowej, jest bardzo dobrze oczyszczona i dodatkowo wzbogacona o składniki mineralne.

Ma też o wiele lepszy smak od tzw. kranówki. Jeśli chcemy mieć pewność, że z kurków czerpalnych będzie wydobywać się ciecz najlepszej jakości, można dodatkowo zainstalować w automacie filtry, na przykład marki Global Water. W takiej sytuacji mamy już absolutną pewność, że podajemy pracownikom wodę wolną od wszelkich zanieczyszczeń.

Przekonaliśmy się, że stosując popularne automaty można bardzo sprawnie rozwiązać problemy z wodą, pojawiające się w każdym dużym biurowcu. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli przynosić ciężkich butelek ze sobą, ani ryzykować że ciecz skończy im się w godzinach pracy. Dodatkowo urządzenie działa jak chłodziarka i umożliwia napicie się schłodzonej wody na miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sytuacje w których warto ubiegać się o odszkodowanie
Sytuacje w których warto ubiegać się o odszkodowanie
Czasami każdego z nas spotykają sytuacje, w których dochodzi do wypadku, szkody i uszkodzenia naszego mienia. Warto wtedy ubiegać się […]