Z jakich owoców zrobić smoothie zimą?

Smoothie to odżywczy koktajl owocowy, najczęściej z dodatkiem warzyw, o bardzo kremowej i delikatnej konsystencji. Smoothie zdobywa coraz większą popularność głównie dzięki osobom dbającym o linię, oraz dzięki wszystkim, którzy cenią sobie zdrową dietę i styl życia. Na odżywczy koktajl nie ma jednego, głównego przepisu, ponieważ każdy może dodawać do niego co uważa za stosowne. Smoothie może występować w formie owocowej, warzywnej lub mieszanej. Popularnymi dodatkami są różnego rodzaju nasiona, na przykład chia, oraz miód, cynamon czy siemię lniane. Całość blenduje się z kostkami lodu, wodą lub ulubionym sokiem. Dzięki zawartości głównie owocowo warzywnej, smoothie dostarcza dużo energii oraz witamin, a także zmniejsza odczuwanie głodu, przez co jest doskonałym dodatkiem między posiłkami. 

Idealne smoothie na zimę

Zrobienie smoothie w miesiące letnie, gdzie jest bardzo duży wybór świeżych owoców i warzyw, jest bardzo proste. Inaczej sytuacja wygląda zimą, gdy brak jest w sklepach owoców sezonowych, między innymi truskawek czy świeżych malin. Owoce, które idealnie pasują do zimowego smoothie to ogólnie dostępne banany, pomarańcze czy jabłka, ale także owoce mrożone. Składnikiem wielu smoothies mogą być jagody mrożone, które zawierają dużo witamin A, C oraz B, to dodatkowo charakteryzują się wysoką zawartością błonnika. Oprócz jagód, warto dodać też mrożone wiśnie czy truskawki, które z pewnością przypomną smak lata w środku zimy. Do zimowego smoothie warto dodać, też imbir, miód czy przyprawę korzenną, które idealnie rozgrzeją w długi, zimowy dzień.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + 16 =