Z jakich materiałów wykonuje się wiaty garażowe?

Wiaty garażowe to konstrukcja składająca się ze szkieletu oraz zadaszenia. Oba elementy można wykonać z różnych materiałów, co zależy od budżetu, który chcemy przeznaczyć na jej wykonanie, stabilności, którą chcemy osiągnąć, czy nawet stopnia dekoracyjności. Jakie materiały mamy zatem do dyspozycji?

Zadaszenie na samochody, maszyny lub narzędzia

Szkielet wiaty można wykonać z ładnego drewna, które z pewnością będzie się estetycznie prezentować, jak i solidnej niezawodnej stali. Natomiast zadaszenie wiaty nie musi być spójne ze szkieletem, można je wykonać z rozmaitych materiałów. Jednym z pomysłów jest klasyczna dachówka, która znajduje się na większości polskich domów. Warto jednak pamiętać, że waży ona dużo i w ten sposób może obciążać lekki szkielet konstrukcji. W związku warto poszukać dla niej alternatywy, którą stanowią: lekka blachodachówka lub blacha trapezowa. W tej roli sprawdzi się również tradycyjna papa, gonty albo płyty bitumiczne. Natomiast gotowe wiaty znajdziesz na stronach producentów, jak na przykład http://www.drepo.pl.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 − dwanaście =