Wygodne meble do salonu – jakie sprawdzą się na lata?

Spacious living room with brick wall, couch, table and lamp

Meble salonowe są wizytówką każdego właściciela domu, ponieważ pokazują jego gust i świadczą o tym, czy przywiązuje on wagę do jakości oraz trwałości. Dlatego też należy je wybierać z głową, aby służyły nam i cieszyły oczy latami. Nie warto iść do pierwszego lepszego salonu i wybrać co popadnie, lepiej bowiem najpierw zapoznać się z dokładną ofertą tego typu produktów i funkcjonalnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.

Postaw na wrażenie lekkości

Salon jest reprezentacyjną częścią mieszkania i dlatego powinien być urządzony z wielką rozwagą. Aby uzyskać ciekawą aranżację, należy raczej zrezygnować z zakupu kompletów meblowych i postawić na pojedyncze elementy. Takie umeblowanie pozwoli bowiem uzyskać większą przestrzeń, a także nadać jej wyjątkowo lekki, świeży wyraz. Warto zatem wprowadzić do wnętrza kanapę oraz fotele, można też zdecydować się na pufy, jeśli zależy nam na odrobinie stylu retro.

Ciekawym rozwiązaniem są również narożniki, ale wyłącznie te w mniejszych rozmiarach, z jedwabnymi lub pluszowymi obiciami (np. wzorzystymi). Zależnie od pomysłu na aranżację i stylu, można postawić zarówno na jasne kolory mebli (jasny brąz, biel, mahoń), jak i te ciemniejsze – ogromną popularnością cieszy się w ostatnich latach zwłaszcza wenge.

Aby meble salonowe służyły nam przez wiele lat, musimy zwracać uwagę nie tylko na ich walory wizualne, ale także na wykonanie. Zanim więc zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertą danego salonu, uwzględniając aspekt cenowy i jakościowy.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + 3 =