Skuteczne produkty, które warto używać w ramach pielęgnacji włosów

Standardowa pielęgnacja włosów, czyli szampon i odżywka, może być niewystarczająca, jeśli marzy się o pięknych, lśniących i zdrowych kosmykach. Wymagają one bowiem intensywnego odżywienia oraz zabezpieczenia przed urządzeniami do stylizacji, które mogą zniszczyć włosy. Najlepiej włączyć więc do codziennej rutyny pielęgnacyjnej odpowiednie produkty. Jakie dokładnie?

Raz w tygodniu – odżywcza maska

Kosmetykiem, który koniecznie należy stosować co najmniej raz w tygodniu jest maska odżywiająco-regenerująca. Zapobiegnie ona wysuszeniu włosów oraz odbuduje zniszczone zabiegami kosmyki. Powinna zawierać w swoim składzie naturalne ekstrakty i wyciągi o właściwościach nawilżających i ochronnych – np. aloes oraz awokado. Jak ją stosować? Dobrze byłoby trzymać maskę na włosach co najmniej godzinę. Osoby z przesuszonymi kosmykami powinny też pomyśleć o olejowaniu włosów – można użyć do tego nawet zwykłej oliwy z oliwek czy oleju lnianego. Olejek najlepiej zostawić na włosach na całą noc, a rano umyć je szamponem bez SLS oraz nałożyć odżywkę.

Serum na końcówki i spray ochronny

Po umyciu włosów, należy koniecznie nałożyć na nie serum ochronne, które zapobiegnie utracie wody, uszkodzeniom mechanicznym oraz rozdwajaniu końcówek. Warto wybierać przy tym produkty od znanych producentów, którzy specjalizują się w kosmetykach profesjonalnych, idealne będzie choćby serum Kerastase, przeciwdziałające łamliwości i kruszeniu kosmyków. Dla dodatkowej ochrony włosów przed działaniem produktów do stylizacji, dobrze byłoby też spryskać je sprayem termoochronnym, po którym stylizacja nie będzie tak obciążająca oraz nie zniszczy nawet delikatnych włosów.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 1 =