Psia dieta – jak karmić swojego pupila?

Dobrze zbilansowana dieta jest warunkiem odpowiedniej kondycji i zdrowia psa. Podstawą żywienia jest oczywiście karma, której skład powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb zwierzęcia, jego wieku, sprawności czy trudności pokarmowych. Jeśli szukasz takiej wysokiej jakości, sprawdź ofertę na stronie internetowej: https://exclusion.pl/. Dalej dowiesz się, jakie są podstawowe zasady związane z dietą psa.

Najważniejsze zasady żywienia czworonoga

Żywienie psa powinno bazować na pełnoporcjowych karmach gotowych. W związku z tym czworonoga można karmić suchą oraz mokrą karmą, pod warunkiem, że spełnia określone wymogi. Przede wszystkim powinny być dopasowane do stylu życia, wieku oraz stanu jego zdrowia. Powinny dostarczać niezbędnych składników odżywczych we właściwych proporcjach.

Ważna jest również ich kaloryczność, która zaspokaja dzienne zapotrzebowanie energetyczne psa i nie powoduje jego tycia. Znaczenie ma również jego konsystencja i wygląd. Starsze psy mogą mieć problem z samodzielnym rozdrabnianiem karmy. Poza tym nieestetyczny wygląd lub brzydki zapach mogą zniechęcać czworonoga do posiłku.

Kolejną istotną cechą jest łatwostrawność, która wspiera prawidłową perystaltykę przewodu pokarmowego i gwarantuje prawidłowe wypróżnianie. Jednocześnie wpływa na zdrowy wygląd sierści, kondycję ciała i prawidłową jego budowę. Istotnym elementem jest również skład, który powinien być w pełni bezpieczny dla pupila, wolny od szkodliwych substancji, patogenów oraz składników, których nie toleruje.

O Strefa Wiedzy 923 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + dziewięć =