Opakowania na kosmetyki – jakie sprawdzą się najlepiej?

Opakowania kosmetyków oferowane przez producentów to najczęściej kompromis pomiędzy funkcjonalnością oraz kosztami, które firma musi ponieść w związku z nimi. Przez nieprawidłowy dobór pudełeczek, butelek i aplikatorów, wiele preparatów ma bardzo krótką datę przydatności. Możemy temu zaradzić, przekładając lub przelewając poszczególne substancje. Wystarczy, że wejdziemy na tę stronę internetową http://aba-poland.pl/dozatory-droppery-szklane-pipety.html. Znajdziemy tam np. szklane pipety, idealnie nadające się do dozowania płynnych substancji pielęgnacyjnych.

Jak przedłużyć trwałość kosmetyków

Dobre opakowanie, które ogranicza dopływ światła, tlenu, ale także minimalizuje kontakt naszych dłoni z jego zawartością, może znacząco wpłynąć na termin przydatności danego preparatu. Kremy, które zazwyczaj sprzedawane są w zakręcanych pudełeczkach, dłużej zachowają swoje właściwości, jeśli przełożymy je do tubki. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziemy na palcach przenosić bakterii do smarowidła, a przy tym aplikacja odpowiedniej ilości stanie się znacznie łatwiejsza. Wszelkiego rodzaju płynne produkty takie serum, powinny znaleźć się w buteleczkach z ciemnego szkła. Aby nie musieć odliczać co wieczór dokładnej liczby kropel, warto dokupić do flakonu wcześniej wspomnianą pepitkę. Jest to wąska rurka zakończona niewielką pompką pozwoli na odmierzenie idealnej dawki preparatu, który w ten sposób będziemy mogli aplikować bezpośrednio na skórę. Klasyczne słoiczki sprawdzą się do mazideł nakładanych szpatułką, ale są one dobrym rozwiązaniem także podczas wyjazdów, gdy zabieramy jedynie niewielkie ilości kosmetyku.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa + siedem =