Montowanie okien drewnianych różni się – w pewnym stopniu – od innych modeli. Z pewnością, zaliczyć go można do montażu bardziej skomplikowanego, dlatego też lepiej i bezpieczniej będzie zlecić go doświadczonej firmie. Prawidłowy przebieg prac jest niezwykle istotny, gdyż to od niego zależy to, jak sprawować będą się w przyszłości okna.
Jeśli po ich zamontowaniu zauważymy powtarzające się problemy z parowaniem szyb czy trudności z otwieraniem i zamykaniem okna, może to być objaw właśnie źle przeprowadzonej instalacji. Jak tego uniknąć? Najlepiej zapoznać się z podstawami montażu i bliżej przyjrzeć się działaniom firmy remontowej.
Okna drewniane powoli wracają do łask i mimo tego, że do niedawna prym wiodły głównie plastikowe modele, to właśnie drewno – w ostatnim czasie – stanowić zaczyna coraz większą siłę. Jednakże i tu, i tu niezbędny do montażu okien będzie klej w sprayu. Różnica jest taka, iż instalację okien drewnianych przeprowadza się dopiero po zakończeniu wylewania posadzek i tynkowania.
Spowodowane jest to zbyt dużą wilgocią, która panuje wcześniej w budynku, co w perspektywie źle odbić mogłoby się na materiale drewnianym.
Ościeżnicę (czyli ramę umocowaną po wewnętrznej stronie budynku, na której montuje się skrzydła okienne) umieścić można w murze na wiele sposobów. W przypadku okien drewnianych jedną z lepszych opcji będą kotwy montażowe.
Elementy te przykręca się lub też przyczepia do ramy ościeżnicy. Dopiero następnym działaniem jest precyzyjne uszczelnienie całości – na koniec, pozostał nadmiar pianki montażowej należy delikatnie odciąć nożem. Kotwy w różnych wariantach można zamówić np. na https://sklep.grupamagnum.eu/kotwy-montazowe.