Jak urządzić małą przestrzeń mieszkalną?

Urządzenie niewielkiego mieszkania to nie lada wyzwanie. Chcemy, aby było ono przytulne, stylowe, a jednocześnie funkcjonalne. Potrzebujemy komfortowej strefy do wypoczynku, wygodnego miejsca do spania, dobrze zorganizowanej kuchni, i nierzadko kącika dla dziecka. Jak to wszystko pomieścić w niewielkich rozmiarów mieszkaniu, by czuć się w nim po prostu dobrze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Funkcjonalnie i przytulnie – czy to możliwe?

Na pierwszy ogień weźmy salon, który w ciągu nocy będzie naszą sypialnią. Tu oczywiście najlepiej sprawdzi się sofa rozkładana, która pozwoli nam wyspać się w nocy i wypocząć za dnia. Świetnie też sprawdzi się duża szafa z lustrem na drzwiach. Szafa będzie nam służyć jako garderoba, jeśli będzie odpowiednio wysoko zabudowana, to uda nam się w niej zmieścić naprawdę sporo rzeczy, a lustro optycznie powiększy pomieszczenie. Teraz już tylko wystarczy dodać niewielki stolik kawowy i szafkę pod telewizorem, i w zasadzie salon mamy gotowy. Resztę roboty zrobią gustowne dodatki i doniczki z kwiatami.

Czas na urządzanie kuchni. Tu najlepiej wybrać zabudowę do sufitu, dzięki temu zyskamy wiele miejsca na przechowywanie dodatkowej zastawy stołowej, czy innych, rzadko używanych przedmiotów. Wiele inspiracji dotyczących mebli kuchennych znajdziemy na https://meblem4.pl/meble-do-kuchni-i-jadalni,c14.html. Warto też w tym miejscu pomyśleć nad rozkładanym stołem, dobrze jest być przygotowanym na większą ilość gości i nie musieć się martwić gdzie ich usadzić.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzy × 4 =