Miejsca w Warszawie, które powinni zobaczyć miłośnicy historii

Każdy, kto chce zwiedzić naszą stolicę w nieco inny sposób, powinien wiedzieć, że Warszawa ciekawe miejsca posiada również pod względem historycznym. Miasto to mocno ucierpiało podczas II Wojny Światowej, a zwłaszcza w trakcie Powstania Warszawskiego. Walki odcisnęły piętno na na największym aktualnie polskim mieście. Zaraz po Wojnie rozpoczęto odbudowę Warszawy, a sukces jaki odniosła jest dowodem na determinację wszystkich Polaków.

Miejscem, które upamiętnia to bardzo ważne wydarzenie jest otwarte w 2004 roku Muzeum Powstania Warszawskiego. Wcześniej Warszawa dysponowała co prawda miejscami pamięci historycznej, ale żadne z nich nie było tak spektakularne. Jest ono gratką dla miłośników militariów. Znajdziemy tam nie tylko eksponaty z czasów samego Powstania, ale również całej II Wojny Światowej.

Dorośli powinni wyciągnąć wnioski z licznych pokazów i filmów dostępnych na jego terenie, gdzie pokazywane są tragiczne losy ludności cywilnej. Muzeum przypadnie do gustu także dzieciom. Choć nie wszystkie materiały będą dla nich odpowiednie, to takie atrakcje jak zabytkowy motor, czy bunkier do którego można wejść pozwolą na oswojenie ich z naszą niełatwą historią.

Nie tylko muzeum

Miłośnicy historii odnajdą się jednak nie tylko w Muzeum. Koniecznie trzeba zobaczyć Zamek Królewski w Warszawie, gdzie niegdyś uchwalono Konstytucję 3 Maja. Po drodze obowiązkowym punktem jest też Stare Miasto z pomnikiem Syrenki. Warto odwiedzić też Cmentarz Powązkowski, gdzie spoczywa wielu zasłużonych dla kraju ludzi. Listę innych ciekawych miejsc można znaleźć na http://kurier-warszawski.pl/.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × dwa =