Jakie książki do angielskiego kupić małym dzieciom?

Jeśli mamy w domu małe dziecko, to pamiętajmy o tym, że naukę języka angielskiego warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Im bowiem czytelnik jest młodszy, tym szybciej osłucha się z brzmieniem słów i z czasem zacznie się swobodnie porozumiewać w obcym języku. Nie obawiajmy się przy tym, że nasza znajomość angielskiego nie jest wystarczająca, ponieważ najważniejsze jest zapewnienie maluchowi pozytywnych doświadczeń związanych z tym językiem.

Wybór jest ogromny – każdy maluch znajdzie coś dla siebie

Na wstępie warto podkreślić, że wybór książeczek po angielsku dla najmłodszych jest bardzo duży, więc możemy mieć pewne trudności w znalezieniu tych najwłaściwszych. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie należy się jednak kierować pewnymi cennymi wskazówkami. Po pierwsze, zwracajmy uwagę na ilość oraz poziom trudności tekstu – te parametry powinny być dostosowane do wieku dziecka i jego możliwości.

Najlepiej więc sięgać po książeczki z najwyżej dwoma zdaniami na każdej stronie. Dobrym wyborem będzie seria that’s not my, która słynie z tego, że zawarte w niej krótkie rymowanki z jednej strony łatwo się czyta, z drugiej zaś bardzo przyjemnie się ich słucha.

Kolejną radą jest zakup książeczek z tekstem, który łatwo zobrazować za pomocą ruchu czy mimiki twarzy. Wynika to z faktu, że maluchy odczuwają silną potrzebę ruchu, który jest nierozerwalnie związany z ich właściwym rozwojem. Należy również zwracać uwagę na to, czy w książeczkach znajdują się proste, ale atrakcyjne wizualnie ilustracje. Powinny one jednoznacznie obrazować dany tekst, a także nie zawierać za dużo szczegółów czy barw, bo mogłyby one niepotrzebnie rozpraszać dziecko. Tak odpowiednie wydania można dostać chociażby na https://bookids.pl/.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 + 12 =