Jakie frezy wybrać?

Frezarka kosmetyczna to urządzenie pozwalające szybko i sprawnie usuwać stary manicure – zarówno żelowy, jak i hybrydowy czy akrylowy. Służy ponadto do nadawania paznokciom pożądanego kształtu i pozbywania się wszelkich nieestetycznych skórek czy nagniotków. Do każdego sprzętu tego rodzaju konieczne jest jednak dokupienie wymiennych wkładów zwanych frezami, które są zróżnicowane pod względem przeznaczenia. Posiada je w swojej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://narzedziakosmetyczne.com.pl/

Materiał wykonania to niezwykle ważny parametr

Na rynku znajdziemy frezy przeznaczone do polerowania, pozbywania się skórek i zrogowaceń, a także do paznokci sztucznych i naturalnych. Wybierając te elementy, należy się kierować własną wygodą i umiejętnościami. Bardzo duże znaczenie ma także materiał, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy głównie frezy diamentowe, kamienne, ceramiczne i karbidowe. Te pierwsze są najczęściej zrobione ze stali i nadają się idealnie do wygładzania płytek paznokci.

Z kolei kamienne znakomicie matowią i piłują płytkę, ceramiczne ułatwiają usuwanie masy żelowej i akrylowej, natomiast karbidowe doskonale sprawdzają się w procesie ostatecznego doszlifowywania. Warto też zainteresować się nowoczesnym frezem z węglika spiekanego, ponieważ odznacza się powłoką o bardzo dużej odporności na ścieranie (gwarancja wieloletniego użytkowania). Frezy dzielimy również ze względu na końcówkę, która może mieć kształt: 

– kulki – zastępują cążki i nożyczki, gdy chcemy usunąć skórki i nadać paznokciom wymarzony wygląd

– łezki – wspaniale usuwają nabłonek z płytki 

– szpicu – służą głównie do oddzielania skórek od paznokci 

– walca – idealne do hybrydy

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


19 − pięć =