Kawa na wynos we własnym kubku – czyli kawa w stylu zero waste

Styl życia, zgodnie z którym staramy się generować jak najmniej odpadów i nie marnować jedzenia staje się coraz bardziej popularny. Jeśli tematyka zero waste do tej pory była Ci zupełnie obca, na 100% zainteresuje Cię sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas kupowania kawy na mieście. Kawiarnie coraz częściej rezygnują z plastikowych kubków, naczyń i sztućców. W popularnych kawiarniach pojawiają się kubki z biodegradowalnych materiałów. Plastikowe słomki zostają zastąpione przez ich bardziej ekologiczne odpowiedniki, wykonywane są z papieru, słomy lub nawet makaronu.

Zabierz kubek wielokrotnego użytku do ulubionej kawiarni: bądź eco!

Wiele popularnych kawiarni przygotowuje specjalne oferty dla klientów, którzy starają się żyć w stylu zero waste. Kawa w biegu, kupowana w jednej z kafejek przy ulicy może zostać nalana do kubka, który przyniesiesz ze sobą. Lokale przygotowują specjalne promocje dla klientów, którzy zamawiają kawę na wynos i przynoszą ze sobą wielorazowy kubek. Takie działanie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Doskonała, aromatyczna kawa kupowana u sprawdzonych dostawców np. na https://ma-cafe.pl będzie smakowała tak samo dobrze w kubku wielorazowego użytku, jednak jej zakup nie wpłynie negatywnie na środowisku naturalne. Zacznij żyć w duchu zero waste i nie rezygnuj z drobnych przyjemności w postaci ulubionego napoju z kofeiną na mieście.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziesięć + 12 =