Jakie cechy wyróżniają pellet spośród innych materiałów opałowych?

Paliwo opałowe w postaci granulatu, powstałe w wyniku sprasowania odpadów drzewnych typu wióry, trociny i zrębki jest popularnym wyborem. Charakteryzuje się niewielką wilgotnością, a przy tym dobrymi parametrami opałowymi – podobnymi do drewna. W czasie jego użytkowania powstaje stosunkowo niewielka ilość popiołu – szacuje się, że po spaleniu 1 t pelletu pozostaje 6 kg popiołu. Co więcej popiół ten można wykorzystać dalej, gdyż zawiera dużą ilość niepalnych związków mineralnych.

Gdzie kupić pellet?

Choć jest uważany za ekologiczne i wartościowe paliwo, warto kupować go ze sprawdzonych źródeł. Materiał dobrej jakości będzie pozwalał na bezawaryjną pracę kominków i piecyków. Warto wybrać ofertę firm na pellet z Łodzi, gdzie znajduje się profesjonalna firma produkująca ten opał. Podczas zakupu pelletu należy zaglądnąć do instrukcji kotła czy piecyka i sprawdzić rodzaj dedykowanego paliwa.

Zalety pelletu

Choć paliwo opałowe w tej postaci pali się bardzo dobrze to nie ulega samozapłonowi. Jest to bardzo ważne, gdyż zwiększa bezpieczeństwo przechowywania paliwa. Może być składowany w piwnicach, garażach, komórkach, gdyż nie wchłania wilgoci. Nawet po dłuższym przechowywaniu zachowuje swoje właściwości. Dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na większe wydatki i mają miejsce na opał dobrym rozwiązaniem może być zakup zapasów na dwa sezony grzewcze. Wszystkie powyższe cechy oraz korzystna cena sprawiają, że w gospodarstwach domowych często można zobaczyć pellet Chorzów to miasto, które charakteryzuje się dużym wykorzystaniem tego paliwa spośród innych dostępnych materiałów.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 − pięć =