Jak zabezpieczyć samochód przed rysami lakieru?

Technologie
strefa-wiedzy
Jak zabezpieczyć samochód przed rysami lakieru?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o samochód nie kończy się jedynie na wymianie oleju czy płynu chłodniczego, ani na troszczeniu się o dobrą kondycję wszystkich podzespołów silnika, chociaż bez dwóch zdań są to bardzo istotne sprawy. Jednak swoistą wisienką na torcie każdego samochodu jest nie jego sprawne działanie, ale wygląd zewnętrzny. Zadbana karoseria sprawi nie tylko, że ludzie będą oglądali się za naszym samochodem na ulicy, ale również podniesie cenę rynkową auta, więc warto się o to postarać.

Do kogo zwrócić się po pomoc?

Usuwaniem rys z samochodu zajmuje się lakiernik, więc to do niego trafimy, jeśli zdarzy nam się przytrzeć gdzieś samochód. Co prawda nie jest to od razu konieczność, a drobne rysy da się zamaskować specjalistycznymi preparatami, ale czasem nie pozostaje nic innego. Odnowa lakieru może kosztować niewiele w przypadku małych zadrapań, ale jeśli duża powierzchnia samochodu została uszkodzona, powinniśmy przygotować się na konkretne wydatki. Dałoby się tego uniknąć, gdybyśmy zawczasu zabezpieczyli lakier przed ścieraniem.

Jak to zrobić? Służą do tego specjalne powłoki na lakier samochodowy, które stanowią coś w rodzaju skorupy ochronnej. Potrafią chronić pojazd nawet przez kilka lat, przez co nie będziemy musieli martwić się małymi otarciami, a zamiast tego cieszyć się pięknym wyglądem zewnętrznym naszego auta. Jest to również praktyczne rozwiązanie pod względem mycia – do powłoki ochronnej brud przykleja się słabiej niż normalnie, dzięki czemu dużo łatwiej go usunąć. Zyskujemy pod wieloma względami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są koszty wynajęcia samochodu osobowego?
Jakie są koszty wynajęcia samochodu osobowego?
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na wynajem samochodu osobowego. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w trakcie […]