Herbaty – ich rodzaje i różnice w zaparzaniu

Lajfstajl
strefa-wiedzy
Herbaty – ich rodzaje i różnice w zaparzaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Herbata to napój przygotowany z liści Camellia sinensis, wiecznie zielonego krzewu pochodzącego z tropikalnej i subtropikalnej Azji. Po wodzie herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów herbaty, w tym biała, zielona, żółta i oolong, ale wszystkie pochodzą z tego samego gatunku rośliny – Camellia sinensis. Różnica między tymi rodzajami herbat sprowadza się do sposobu ich przetwarzania po zebraniu liści z krzewu, a także ich parzenia np. w wyniku użycia podanych akcesoriów, jak ze sklepu https://ha-herbatykawy.pl/pl/c/Zaparzacze-do-herbaty-i-ziol/84.

Herbata czarna

Jest to herbata o ciemnej barwie, zwykle o mocniejszym smaku niż herbata zielona. Wytwarzana jest z liści i pączków rośliny Camellia sinensis, która pochodzi z Azji. Czarne herbaty mogą być fermentowane lub niefermentowane. Do najbardziej znanych czarnych herbat należą Assam, Darjeeling i Ceylon.

Herbata zielona

Zielone herbaty są zbierane przed osiągnięciem pełnej dojrzałości i suszone, więc ich liście nie są utlenione tak bardzo jak inne rodzaje herbaty. Herbaty zielone mają więcej antyoksydantów i mniej kofeiny niż inne rodzaje herbat.

Herbata biała

Biała herbata jest produkowana z pączków i młodych liści, które zostały uszkodzone, aby zapobiec utlenianiu, dzięki czemu zachowują bladozielony kolor i oryginalne właściwości smakowe.

Herbata Oolong

Herbata Oolong jest częściowo utleniana podczas produkcji, co nadaje jej smak, który znajduje się gdzieś pomiędzy herbatą zieloną a czarną, ale bliżej herbaty czarnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie języki tłumaczeń najczęściej oferują biura tłumaczeń?
Jakie języki tłumaczeń najczęściej oferują biura tłumaczeń?
Biura tłumaczeń są niezwykle zróżnicowanymi pod względem działalności placówkami. Oferują klientom zróżnicowaną ofertę nie tylko pod względem językowym, ale również […]