Dlaczego na swojej posesji warto posiadać zbiornik na wodę przeciwpożarową?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
Dlaczego na swojej posesji warto posiadać zbiornik na wodę przeciwpożarową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z konstrukcji przydatnych przy każdym domu jednorodzinnym jest specjalny zbiornik retencyjny przeznaczony do przechowywania wody przeciwpożarowej. Stanowi on dodatkowe źródło wody, która jest niezbędna w sytuacji, gdy w budynku dojdzie do rozprzestrzeniania się ognia wymagającego szybkiego ugaszenia. Pełni zatem funkcję stricte profilaktyczną. Standardowy model wyposażony jest w szereg udogodnień, a jego zasilanie odbywa się zazwyczaj z wykorzystaniem zwykłej sieci wodociągowej.

Gwarancja spokojnego snu 

Na rynku znajdziemy zbiorniki przeciwpożarowe żelbetowe (wykonane z wodoszczelnego i ponadprzeciętnie wytrzymałego betonu klasy C40/50), stalowe (z dwustronnie ocynkowanej blachy), a także z tworzyw sztucznych (np. polipropylenu lub połączenia włókna szklanego z żywicami poliestrowymi). Dzielą się one na naziemne, podziemne i wewnętrzne, czyli montowane w pomieszczeniach gospodarczych. Posiadanie takiej konstrukcji jest uzasadnione szczególnie przy braku dostępu do rzeki, stawu lub studni głębinowej – jednym słowem wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zapewnienia pożądanej ilości wody w bardzo krótkim czasie. Według przepisów obowiązujących w polskim prawie zbiornik przeciwpożarowy musi być przystosowany do poboru czynnika gaśniczego z hydrantu o wydajności wynoszącej co najmniej 10 dm3/s. Poza tym powinien zawierać w swojej konstrukcji solidny właz z kłódką, drabinkę do wchodzenia, króćce wentylacyjne i dopływowe, przelew awaryjny oraz akcesoria opcjonalne, takie jak choćby czujniki poziomu wypełnienia, sonda hydrostatyczna, armatura odcinająca czy płaszcz ocieplający. Dodajmy, że produkcją i sprzedażą wysokiej jakości zbiorników na wodę gaśniczą zajmuje się m.in. ta sanocka firma: http://www.carbo-san.com/zbiorniki/ppoz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką biżuterię założyć na ślub?
Jaką biżuterię założyć na ślub?
Ślub to niezaprzeczalnie jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Z tego powodu tak niezwykle istotne jest to, aby wyglądać […]