Czym kierować się w wyborze komputerów do firmy?

Biznes i reklama
strefa-wiedzy
Czym kierować się w wyborze komputerów do firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe kryteria wyboru firmowych komputerów

Jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez większość firm jest komputer. W związku z tym, że urządzeń dostępnych na rynku mogą się znacząco różnić, warto dowiedzieć się czym kierować się przy wyborze sprzętu dla firmy. Przedsiębiorca musi przede wszystkim zastanowić się, czy lepiej wybrać laptop, czy komputer stacjonarny.

Laptopy wyróżniają się przede wszystkim mobilnością i niewielkimi wymiarami. Urządzenia te nie wymagają konfiguracji i po uruchomieniu są od razu gotowe do pracy. Sprzęt stacjonarny jest jednak tańszy i bardziej ergonomiczny. Wybierając komputery stacjonarne, należy wziąć pod uwagę, że zajmują więcej miejsca i nie da się ich w prosty sposób przenieść w inne miejsce.

Przy zakupie komputerów firmowych trzeba również zwrócić uwagę na parametry techniczne sprzętu. Szybkość taktowania procesora, ilość pamięci RAM, pojemność dysku twardego oraz rodzaj karty graficznej to elementy, które wpływają na wydajność komputerów.

Sprzęt nowy czy używany?

W związku z tym, że zakup sprzętu komputerowego może być dla firmy dużym wydatkiem, należy zdecydować się na urządzenia, których parametry będą zbliżone do potrzeb użytkowników. Nie ma sensu inwestować w najdroższe modele przeznaczone dla grafików, jeżeli pracownik w swej pracy korzysta wyłącznie z programów biurowych. Dobrym pomysłem jest także zakup sprzętu używanego.

W sprzedaży znaleźć można m.in. stacje robocze poleasingowe, które charakteryzują się dobrą wydajnością oraz noszą niewielkie ślady zużycia. Tego rodzaju komputery kupić można za niewielkie pieniądze. Jeśli firma potrzebuje urządzeń mobilnych, warto sięgnąć po laptopy poleasingowe. Dwu lub trzyletni sprzęt nadal działa szybko, a jest zdecydowanie tańszy od nowych modeli. Zakup komputerów poleasingowych to prosty i sprytny sposób na ograniczenie kosztów działania firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy i komu zgłosić budowę oczyszczalni?
Kiedy i komu zgłosić budowę oczyszczalni?
Prace budowlane w świetle przepisów prawa w wielu sytuacjach wymagają poinformowania o ich wykonywaniu, a nawet niekiedy otrzymania stosownej zgody […]