Czym jest THC?

THC (tetrahydrokannabinol) jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany. To właśnie on sprawia, że ludzie czują się na haju i można go znaleźć w różnych poziomach w marihuanie. Efekty działania THC różnią się w zależności od osoby. Osoby, które nigdy wcześniej nie używały marihuany, mogą doświadczyć uczucia euforii, relaksu i zwiększonego apetytu. Inne powszechne efekty uboczne to paranoja, niepokój, zmęczenie i suchość w ustach.

Co to jest THC?

THC, czyli tetrahydrokannabinol, jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany. To właśnie on sprawia, że ludzie czują się wysoko i można go znaleźć w różnych poziomach w marihuanie. Im wyższe stężenie THC, tym mocniejsza jest dana odmiana. Istnieje wiele różnych szczepów marihuany, jak np. Ghost Train Haze. Każdy z nich posiada własną, unikalną kombinację kannabinoidów.

Jak THC wpływa na organizm?

Kiedy wdychasz lub przyjmujesz marihuanę, THC działa na układ endokannabinoidowy. Jest to złożona sieć receptorów, które regulują nastrój, apetyt i sen. Receptory te znajdują się w całym mózgu, a także w innych organach, takich jak układ odpornościowy. Oddziałują one również z innymi substancjami chemicznymi zwanymi neuroprzekaźnikami, które przenoszą sygnały między komórkami.

Czy THC w Polsce jest legalne?

Używanie marihuany jest nielegalne w Polsce, chociaż kraj ma jedne z najbardziej liberalnych przepisów dotyczących medycznej marihuany. W 2015 roku ustawodawcy zmienili ustawę, która pozwala na posiadanie i stosowanie marihuany w celach leczniczych.

O Strefa Wiedzy 975 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 4 =