Czym charakteryzują się bramy przemysłowe?

Wiele firm i przedsiębiorstw decyduje się na postawienie wokół swojej siedziby bramy przemysłowej. Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie mienia przed złodziejami, a także ochrona zakładu przed wtargnięciem na jego teren nieproszonych gości. Większość tego rodzaju rozwiązań dostępnych na rynku odznacza się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz niebanalnym wyglądem. Na szczególną uwagę zasługują liczne produkty, które oferuje dystrybutor Hormann.

Konstrukcje o specjalnym przeznaczeniu

Bramy przemysłowe są nie tylko doskonałą barierą chroniącą mienie firmy przed kradzieżą, ale stanowią również swoistą wizytówkę zewnętrzną, a to z powodu niepowtarzalnego wyglądu. Wyróżniamy m.in. modele przesuwane, skrzydłowe, segmentowe, wahadłowe oraz rolowane. Wybór konkretnego jest zawsze uzależniony od indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa (różne wymiary, kolorystyka i sposoby otwierania). Omawiane konstrukcje znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza jako ogrodzenia magazynów, hal przemysłowych i produkcyjnych, różnorodnych warsztatów czy salonów samochodowych. Większość z nich charakteryzuje się znakomitą izolacją termiczną (cieplną), wysokim poziomem wykonania (wytrzymała stal nierdzewna lub aluminium) i niezawodnością działania. Ten ostatni parametr zależy w dużej mierze od zamontowanej w konstrukcji nowoczesnej automatyki. Dodatkowym atutem bram przemysłowych jest to, że spełniają one wszelkie wymogi bezpieczeństwa i normy dotyczące eksploatacji — posiadają np. specjalne zabezpieczenie chroniące palce przed zgnieceniem w momencie nieuwagi użytkownika. Jeśli chodzi o wspomnianego już producenta hormann bramami przemysłowymi zajmuje się on od wielu lat, więc możemy mieć pewność, że oferowana przez niego konstrukcja spełni nasze oczekiwania.

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


16 − jedenaście =