Zawór elektromagnetyczny – gdzie można go stosować?

W wielu branżach stosuje się elementy, dzięki którym możliwe jest zapewnienie prawidłowego przepływu cieczy i gazów w różnych układach i instalacjach. Do takich elementów zaliczają się zawory, dzielące się na podgrupy i rodzaje. Zwykłe zawory są używane od wielu lat, a w ich charakterystyce i budowie nie zostały dokonane właściwie żadne zmiany. Istnieją też pewne specjalne zawory, a mianowicie zawory elektromagnetyczne, które są nieco bardziej zaawansowane. Mają co prawda nadzwyczaj prostą konstrukcję, opartą na wytrzymałych materiałach, ale do swojego działania wykorzystują pole elektromagnetyczne. Właśnie dlatego wyróżniają się na tle innych elementów. Jak działają takie elektrozawory i gdzie się je stosuje?

Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych

Zawory elektromagnetyczne są obecnie produkowane i sprzedawane przez wiele firm, a jedną z nich jest podmiot Brukert. Jeżeli podczas szukania wysokiej klasy zaworów wybór padnie na produkty burkert Wrocław to miasto, gdzie można je zakupić. Jeżeli chodzi o same zawory elektromagnetyczne, zwane też elektrozaworami, to ich działanie nie jest skomplikowane. Znajdująca się w ich wnętrzu cewka pozwala sterować doprowadzonym sygnałem elektrycznym, a tym samym zmieniać ich pozycję z otwartej na zamkniętą i odwrotnie. Takie działanie daje znacznie większe możliwości w zakresie kontroli przepływu medium. Ze względu na liczne zalety zawory elektromagnetyczne mają naprawdę szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są przede wszystkim w instalacjach chłodniczych i ciepłowniczych, ale też we wszelkich systemach pneumatycznych używanych w przemyśle.

O Strefa Wiedzy 965 artykułów
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 + 14 =