Portret biznesowy – zainwestuj w swój wizerunek w sieci

Biznes i reklama
strefa-wiedzy
Portret biznesowy – zainwestuj w swój wizerunek w sieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Portrety biznesowe coraz częściej można spotkać w sieci zarówno na stronach internetowych firm, jak i portalach społecznościowych. Zdjęcia takie wyglądają profesjonalnie i z pewnością sprawdzą się we wszystkich zawodach, w których liczy się wizerunek. Jedno z rodzimych powiedzeń mówi „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dlatego też dobrze zrobiona fotografia, w profesjonalnym stroju, z pewnością pomoże w osiągnięciu wielu celów zawodowych.

Czym charakteryzuje się dobry portret biznesowy

Jedną z najistotniejszych kwestii jest odpowiednio dobrany strój. Z jednej strony powinien idealnie leżeć na modelce, czy modelu. Podkreślać urodę i budować wizerunek kompetentnego specjalisty, czy lidera. Ważna jest też sama kolorystyka. Biznesowe odcienie to biel, czerń, granat i błękit. W zależności od stanowiska i charakteru wykonywanego zawodu można pozwolić sobie na nieco luźniejszą stylizację. Liczy się także tło. Musi być gładkie. Dobrze sprawdza się zarówno białe, jak i lekko szare. Nie można zapomnieć także o makijażu. Warto w tym wypadku zrobić nieco mocniejszy. Zbyt delikatny sprawi, że ujęcie będzie mdłe. Jest wiele miejsc, gdzie można wykonać zdjęcia biznesowe Warszawa to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy jedno z nich. Najlepiej najpierw zapoznać się z portfolio fotografa oraz z nim porozmawiać. Odpowiedni klimat podczas sesji pomoże się rozluźnić.

Zalety posiadania profesjonalnego zdjęcia w sieci

Klienci lubią wiedzieć, kto stoi po drugie stronie. Dobrze wykonany portret może ocieplić wizerunek firmy i przyczynić się do lepszej sprzedaży. Może także pomóc w znalezieniu lepszej pracy, czy kontrahentów. Ciężko bowiem przecenić pierwsze wrażenie, które ma się okazję zrobić na partnerach biznesowych, nawet jeśli jest ono tylko w sieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pogłębiać swoją wiarę – co może nam w tym pomóc?
Jak pogłębiać swoją wiarę – co może nam w tym pomóc?
Wiara wiąże się ze stałym pielęgnowaniem relacji z Bogiem, a pośrednio także z drugim człowiekiem. To nie tylko uczucie, ale […]