W jakim stylu można zaaranżować swoją łazienkę w domu?

Dom i wnętrze
strefa-wiedzy
W jakim stylu można zaaranżować swoją łazienkę w domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to jedno z najbardziej eksploatowanych wnętrz w całym domu lub mieszkaniu. Wykonujemy tam bowiem wszelkie niezbędne czynności higieniczne – począwszy od załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, przez branie kąpieli, a skończywszy na robieniu makijażu czy goleniu się. Z tego powodu powinniśmy zadbać o atrakcyjne zaaranżowanie omawianego pomieszczenia. Najważniejszy jest oczywiście wybór odpowiednich płytek, ponieważ to głównie one nadają całemu wystrojowi określonego charakteru. 

Ciekawe propozycje dla osób o różnych gustach 

Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się w łazienkach styl skandynawski, który charakteryzuje się przede wszystkim stonowaną i jasną kolorystyką (biel, beż, odcienie szarości itp.). Do wykończenia ścian warto tutaj z pewnością zastosować kafelki drewnopodobne, gdyż wprowadzą one nastrój harmonii oraz wyciszenia. Pożądane są też dekoracyjne dodatki z lnu, naturalnego kamienia i wikliny. Alternatywę stanowi aranżacja typowo nowoczesna, oparta na wykorzystaniu funkcjonalnych rozwiązań. Mowa choćby o oświetleniu Led-owym, dużej wannie z hydromasażem, automatycznych bateriach kranowych, kabinie prysznicowej z głośnikami i ekranem, muszli klozetowej z bidetem, a także ścianach wyłożonych betonem architektonicznym. Kolorystyka powinna być ograniczona, choć zaleca się umieszczenie we wnętrzu przynajmniej kilku mocniejszych akcentów – np. czerwonych, zielonych czy żółtych. Na uwagę zasługuje ponadto łazienka zaprojektowana w stylu hiszpańskim (z wzorzystą mozaiką i ciężkimi meblami), hampton (z przeważającymi barwami morskimi i wysokopołyskliwymi fakturami) oraz paryskim (wyrafinowane dodatki, sztukaterie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ubrania wybrać do biegania?
Jakie ubrania wybrać do biegania?
Bieganie to doskonały oraz stosunkowo niedrogi sport, który aktywuje wszystkie partie naszego ciała, poprawiając jednocześnie wspaniale kondycję ogólną. Oczywiście zanim […]