Wyróżniki stylu industrialnego

Styl industrialny powstał w latach 50 ubiegłego wieku. Stany Zjednoczone są krajem jego narodzin. Początkowo był on jedynie metodą na zagospodarowanie przestrzeni opuszczonych fabryk. Dziś ten model stanowi synonim luksusu, daje poczucie wolności i otwartej przestrzeni, niczym nieskrępowanej wolności.

Jakie wyznaczniki określają styl industrialny?

Aranżacja industrialna przypadła do gustu szczególnie artystom, którzy potrafią wykorzystać każdy element wyposażenia mniej nowoczesnych domostw. Z jednej strony opisywany styl nie szczyci się dużą ilością dekoracji, zaś z drugiej strony można wykorzystać w nim każdy przedmiot posiadający jakąkolwiek historię.

Model industrialny można rozpoznać przede wszystkim po wysokich sufitach, dużej ilości lamp, dużych oknach bez zdobień oraz oczywiście umiarkowanej ilości dekoracji. Dominują w nim odcienia białości i szarości, dzięki którym można optycznie powiększyć przestrzeń. Regał industrialny idealnie nadaje się do tego rodzaju pomieszczeń, ponieważ nie zabiera zbyt wiele miejsca, a do tego pełni rolę niezwykle praktyczną.

Przykładowe meble

Loft meble są idealnymi elementami wyposażenia stylu industrialnego. Stworzone są przede wszystkim z surowych materiałów, które nie zajmują wiele miejsca, za to dają poczucie otwartej przestrzeni. W ich konstrukcji dominuje metal oraz szkło, które ocieplane jest drewnianymi, a zarazem praktycznymi częściami.  Takie meble dobrze komponują się w otwartej przestrzeni, wśród surowych betonowych oraz ceglastych ścian. 

Strefa Wiedzy
O Strefa Wiedzy 492 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − siedem =