Rodzaje włóczek – jak wybrać tę odpowiednią?

Włóczki są niezbędne do tego, aby można było tworzyć na drutach niepowtarzalne dodatki oraz akcesoria. Na rynku znaleźć można kilka ich rodzajów, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również przeznaczeniem. Zanim więc podejmiemy decyzję warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzuje się każdy ich rodzaj.

Charakterystyka poszczególnych rodzajów włóczek

Włóczki podzielić można ze względu na rodzaj włókien. Wyróżnia się włóczki naturalne oraz syntetyczne. Naturalne podzielić można dodatkowo na te pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego.

Włóczki pochodzenia zwierzęcego to przede wszystkim wełna. Pozyskiwana z owiec szetlandzkich jest bardzo mocna oraz gęsta. Włóczka z owiec merynosów jest bardzo miła i delikatna w dotyku, a co najważniejsze jest przyjemna w noszeniu i nie podrażnia skóry. Wełnę pozyskuje się także z kóz. Moher to włóczka z kozy angorskiej i świetnie sprawdza się podczas wykonywania szali i chust. Kaszmir jest natomiast jednym z najdroższych włókien i wytwarza się z niego produkty ekskluzywne. Na rynku znaleźć można także wełnę z alpak oraz królików.

Z kolei włóczki pochodzenia roślinnego to przede wszystkim len, bawełna oraz bambus. Te syntetyczne powstają w wyniku procesów chemicznych. Są one bardzo trwałe oraz nie wywołują uczuleń. Do tej grupy zaliczyć można przede wszystkim akryl oraz poliester. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj włóczki będzie odpowiedni do wydziergania konkretnego elementu garderoby warto zasięgnąć pomocy u specjalisty. Osoba prowadząca sklep z włóczkami z pewnością pomoże nam dokonać najlepszego wyboru.

O Strefa Wiedzy 974 artykuły
Znalazłeś się właśnie w strefie wiedzy. Zanurkuj w oceanie ciekawych informacji, pasjonujących artykułów i przydatnych, życiowych porad!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście + dwa =